1660 ve Gigabyte B450M S2H sürücü güncellemesi nasıl yapılır?

ErnY

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım Mühendisi
Sistem geldiğinde ekran kartından ve anakarttan driver CD'leri geldi ama kasamda CD-ROM olmadığı için yapamadım. Ekran kartım Gigabyte 1660 OC, anakartım ise Gigabyte B450M S2H. Daha önce BIOS chipset falan hiçbir şeyini güncellemedim bu konular hakkında bilgim az oldugundan dolayı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart sürücülerinizi buradan güncelleyebilirsiniz. Hepsinin en son sürümünü (en son tarihli olanını) yüklemeniz yeterli. Altta chipset, LAN vs. seçeneklerin hepsini yükleyin. Kullandığınız işletim sistemini seçmeyi unutmayın.

NVIDIA ekran kartını Experience uygulaması üzerinden veya sitesinden kendi driverini indirerek güncelleyebilirsiniz.
Anakartı ise @FurkannC hocamın attığı linkten.

Hocam GeForce Experience denedim ama nereden yapılacagını bulamadım.
Anakart sürücülerinizi buradan güncelleyebilirsiniz. Hepsinin en son sürümünü (en son tarihli olanını) yüklemeniz yeterli. Altta chipset, LAN vs. seçeneklerin hepsini yükleyin. Kullandığınız işletim sistemini seçmeyi unutmayın.

Teşekkür ederim hocam.

@ErnY, NVIDIA'nın sitesinden GeForce Experience indirip uygulamayı açtığınızda, yukarıda "sürücüler" bölümü olması lazım. Oradan güncelleyebilirsiniz.

Game Ready değil mi hocam teşekkürler bir de bir sorum daha var benım fanlarım otomatık ısı algılayıp calısıyor bıraz arastırdım anakartta Smart fan ozellıgı var bunu degıstırebılıyor muyum bir de değistireyim mi yoksa kalsın mı?

@ErnY evet, game ready.
Evet, fan hızını değiştirebilirsin. Eğer fanların ses yapmıyorsa, veya yapıyor ama seni rahatsız etmiyorsa ayarlarla oynama derim.
Hocam webde surf yaparken bile fanlar çok hızlı çalışıyor bazen kapanıyor açılıyor aynı hızda çalışsa sesine alışırım ama diğer türlü rahatsız ediyor nerden ayarlayabilirim

Geri
Yukarı