1660 ve R5 3500 sistemde FPS drop

Furkan78

Hectopat
Daha fazla  
Her oyunda drop yiyorum ara ara oluyor bu dropların çözümü nedir?
Ekran kartı = MSI GeForce 1660.
RAM = 16 GB.
Depolama = 500 GB SSD.
İşlemci = AMD Ryzen 3500.

Isı takibi işlemci overheat oluyorsa veya gpu bu olay gerçekleşir. Sürücüler eski veya hatalıysa (Zarar görmüş) ayını sorunlar meydana gelir. Bios güncellemeleri yapılmalı. Bellekler XPM profili 2400mhz'De olabilir çok bir etkisi olmaz ama inanılmaz performans kayıbı söz konusu.

Isı takibi işlemci overheat oluyorsa veya GPU bu olay gerçekleşir. Sürücüler eski veya hatalıysa (zarar görmüş) ayını sorunlar meydana gelir. BIOS güncellemeleri yapılmalı. Bellekler xpm profili 2400MHz'de olabilir çok bir etkisi olmaz ama inanılmaz performans kaybı söz konusu.

Bu güncellemeleri nereden yapabilirim bir de overheat nedir?
Isı takibi işlemci overheat oluyorsa veya GPU bu olay gerçekleşir. Sürücüler eski veya hatalıysa (zarar görmüş) ayını sorunlar meydana gelir. BIOS güncellemeleri yapılmalı. Bellekler xpm profili 2400MHz'de olabilir çok bir etkisi olmaz ama inanılmaz performans kaybı söz konusu.

Ben Driver Booster kullanıyordum ondan güncellemeleri yapmıştım kuzenim bana o hatalı güncelleme falan yaptırıyor diye sildirdi.

Bu güncellemeleri nereden yapabilirim bir de overheat nedir?
Overheat : İşlemci / ekran kartı aşırı ısıdan kendini korumak için frekanslarını kısmasıdır. Örneğin 1.000Mhz olarak çalışan bir bileşen 100fps veriyorsa ısındığından ötürü frekansını 0.800Mhz'ye çeker ve fps 80'e düşecektir. Güncellemeleri Nvidia sitesinden ekran kartınızı güncelleyebilir, anakartınızı ise kendi sitesinden güncel sürücüsünü indirip flashbellek yardımı ile bisotan güncelleyebilirsiniz. Bios güncellemek zahmetli bir iştir video ile yardım alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartınız için sürücü : Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA
Dikkat : Videodaki anakarta sahip değilseniz internetten anakartınızın adını yazıp yanına bios driver yazınız.

Overheat: İşlemci / ekran kartı aşırı ısıdan kendini korumak için frekanslarını kısmasıdır. Örneğin 1.000MHz olarak çalışan bir bileşen 100FPS veriyorsa ısındığından ötürü frekansını 0.800MHz'ye çeker ve FPS 80'e düşecektir. Güncellemeleri NVIDIA sitesinden ekran kartınızı güncelleyebilir, anakartınızı ise kendi sitesinden güncel sürücüsünü indirip flashbellek yardımı ile bisotan güncelleyebilirsiniz. BIOS güncellemek zahmetli bir iştir video ile yardım alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ekran kartınız için sürücü: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA
Dikkat: Videodaki anakarta sahip değilseniz internetten anakartınızın adını yazıp yanına BIOS driver yazınız.

Sağ olun.
Overheat: İşlemci / ekran kartı aşırı ısıdan kendini korumak için frekanslarını kısmasıdır. Örneğin 1.000MHz olarak çalışan bir bileşen 100FPS veriyorsa ısındığından ötürü frekansını 0.800MHz'ye çeker ve FPS 80'e düşecektir. Güncellemeleri NVIDIA sitesinden ekran kartınızı güncelleyebilir, anakartınızı ise kendi sitesinden güncel sürücüsünü indirip flashbellek yardımı ile bisotan güncelleyebilirsiniz. BIOS güncellemek zahmetli bir iştir video ile yardım alabilirsiniz.
Ekran kartınız için sürücü: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA
Dikkat: Videodaki anakarta sahip değilseniz internetten anakartınızın adını yazıp yanına BIOS driver yazınız.

Peki rastgele bir flash bellekte yapsam sorun olmaz değil mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı