1660S Ekran kartı güç bağlantısı sorunu

Ters tutma muhabbetini bi kenara bırakın. Dikkatli bakıyor musunuz? Ekran kartındaki yuvada 1 kare 1 yuvarlak var iken +2 olan kısım 2 yuvarlak. Ben mi körüm yoksa siz mi körsünüz anlamadım. :D
O kadar önemi olduğunu sanmam tak gitsin. Elektriği aktaracak olan o plastik değil metal. Sorunsuz oturacaktır.

Ters tutma muhabbetini bi kenara bırakın. Dikkatli bakıyor musunuz? Ekran kartındaki yuvada 1 kare 1 yuvarlak var iken +2 olan kısım 2 yuvarlak. Ben mi körüm yoksa siz mi körsünüz anlamadım. :D
Hocam o kısmını zaten çoktan gördük. Arkadaşlarda görmüştür diye düşünüyorum. Bir takın deneyin. Yanlış kablo değil sonuçta. Zarar geleceğini sanmıyorum. Bu arada PCI-E kablosu olduğundan eminsiniz dimi? CPU Power kablosuyla karıştırmamışsınızdır herhalde.

Hocam o kısmını zaten çoktan gördük. Arkadaşlarda görmüştür diye düşünüyorum. Bir takın deneyin. Yanlış kablo değil sonuçta. Zarar geleceğini sanmıyorum. Bu arada PCI-E kablosu olduğundan eminsiniz dimi? CPU Power kablosuyla karıştırmamışsınızdır herhalde.
6+2 CPU kablosu olmaz. CPU kablosu 8 pin veya 4+4 olur.

Tamam işte doğru kabloyu tutuyorsunuz. Takıp denemekten ne zarar gelecek hocam? Deneyip sonucu yazın buraya.
Plastik şekli farklı olduğu için kafam karıştı. Teknoloji işi sakat hocam. Bu arada bilgisayarı çalıştıramayacağım. Sebebi ise bu konuda;

Kendiniz doğru kabloyu tuttuğunuzu belirttiniz zaten hocam. Bu kadar şüphe edecek ne var? :D
Eminiz. Doğru.
Neden böyle olduğunu anlayamıyorum. Mesela bu üründe bütün 8 pin olan kısım 1 yuvarlak 1 kare yanidirekt doğru ama soldaki 6+2 olanında +2 olan kısmı 2 yuvarlak.
images (36).jpeg

Neden böyle olduğunu anlayamıyorum. Mesela bu üründe bütün 8 pin olan kısım 1 yuvarlak 1 kare yanidirekt doğru ama soldaki 6+2 olanında +2 olan kısmı 2 yuvarlak.Eki Görüntüle 669382
Sizin PSU'nuz da 2 adet 6+2 pinlik PCI-E bağlantısı var mı? Varsa ikisininde ucuna bakın diyecektim.

Yeni konular

Geri
Yukarı