1660S fazla güç tüketiyor

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhaba, karta mining için O.C yaptım ancak 70W falan kullanması gerekirken 90W çekiyor. Ayarlarım şu şekilde. Kart ASUS Phoenix.
Bunu nasıl düzeltirim?

1652555453416.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, karta mining için O.C yaptım ancak 70W falan kullanması gerekirken 90W çekiyor. Ayarlarım şu şekilde. Kart ASUS Phoenix.
Bunu nasıl düzeltirim?

Eki Görüntüle 1388019

Overclock yapınca 30-40W'ye düşmesini mi bekliyordun? Normal. Eski haline çevirmediğiniz sürece 90W kullanır.

Overclock u kapatarak standart değerlere getirirsin, ne bekliyorsun ki overclock yapınca tüketimin azalmasını mı?
Overclock yapınca 30-40W'ye düşmesini mi bekliyordun? Normal. Eski haline çevirmediğiniz sürece 90W kullanır.
Arkadaşlar acaba konuyu düzgün okudunuz mu? Mining için OC yaptığımız zaman güç tüketimi 100W'tan 70W'a düşüyor. Mining OC'u hakkında bilginiz yok sanırım. Ayrıca Power Limit'e baktınız mı? Power Limit 70W ancak 90 çekiyor. Kartta bir şeyler yanlış.
Core Clock = -100
Memory Clock = -500
Power Limit = %60

Bu şekilde deneyin bir de. Mining yapıyorsunuz sanırım.
Bellekler Samsung hocam. Mining için yapıyorum ayarı. Mh değeri baya düştü bu ayarları yapınca.

Kardeşim downgrade etmemişsin core clocku gelmişsin artistlik yapıyorsun burada anlayamıyorum ki sizi, çek çekirdek frekansını aşağıya tamam işte.

Arkadaşlar acaba konuyu düzgün okudunuz mu? Mining için OC yaptığımız zaman güç tüketimi 100W'tan 70W'a düşüyor. Mining OC'u hakkında bilginiz yok sanırım. Ayrıca Power Limit'e baktınız mı? Power Limit 70W ancak 90 çekiyor. Kartta bir şeyler yanlış.

Bellekler Samsung hocam. Mining için yapıyorum ayarı. Mh değeri baya düştü bu ayarları yapınca.
Arkadaşlar doğru söylüyor. Karta UV yapmanız gerekli, güç limiti (%) cinsinden W cinsinden değil, yani şöyle açıklayayım; gücü %60 aşabilirsin demek oluyor bu yaptığınız.

Dediğim ayarları stok ayarlara geri getirip, öyle yaptınız değil mi ? Bu değeri yapıp 32 Mh/s'ye ulaşan kişiler varmış çünkü.

Power: %65
Core: -300
Memory: -500

Böyle deneyin o da olmazsa şöyle deneyin:

Power: %60
Memory: +1015
Core: -500

Mining i kapat, girmek istediğin değerleri uygula Afterburner'dan, son unigine superposition yap 2 tur, 15 dakika da FurMark yap, stabiliteyi yakala bakalım nasıl olacak değerler.

Geri
Yukarı