1660S i5 9400F sisteme Windows 11 kurulmalı mı?

Eren Emlik

Decapat
RAM
16GB 2666mhz
Ekran kartı
Zotac 1660Super 6gb
Anakart
h310m h
İşlemci
i5-9400F
1660 Super.
i5-9400F
16 GB RAM.
500GB SSD.
500GB HDD
Böyle bir sisteme sahibim. Windows 11 için çok kararsızım. Sizce geçmeli miyim, performans artışı var mı, zararları var mı, varsa nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Win11'e yükseltme yaparak 2 ay kadar önce geçmiştim. Geçtiğim günden bugüne kadar ne bir hata ne de bir performans kaybı yaşadım. Ufak donmalar ve kullanımı etkilemeyen buglar mevcuttu fakat güncellemeler ile onlar da kayboldu. Kişisel deneyimimden yola çıkarak geçmenizi öneririm. Beğenmezseniz geri dönersiniz zaten.

Windows 11'e yükseltme yaparak 2 ay kadar önce geçmiştim. Geçtiğim günden bugüne kadar ne bir hata ne de bir performans kaybı yaşadım. Ufak donmalar ve kullanımı etkilemeyen buglar mevcuttu fakat güncellemeler ile onlar da kayboldu. Kişisel deneyimimden yola çıkarak geçmenizi öneririm. Beğenmezseniz geri dönersiniz zaten.

Dosyalarımı ve belgelerimi kaybetmeden geçmem mümkün mü?

Dosyalarımı ve belgelerimi kaybetmeden geçmem mümkün mü?

Mümkün. Dilerseniz Windows Update ile yükseltirsiniz, dilerseniz bu linkten yükleme yardımcısı ile yükseltirsiniz. İkisi de yükseltme yapacağı için dosyalarınız duracaktır.

Mümkün. Dilerseniz Windows Update ile yükseltirsiniz, dilerseniz bu linkten yükleme yardımcısı ile yükseltirsiniz. İkisi de yükseltme yapacağı için dosyalarınız duracaktır.

Sanırım TPM kapalıymış ne olduğu hakkında fikrim yok yükseltemiyorum şu an nasıl yapacağım?
1640189865944.png

Sanırım TPM kapalıymış ne olduğu hakkında fikrim yok yükseltemiyorum şu an nasıl yapacağım?

BIOS ekranında secure boot disable halindedir. Onu enable yaptıktan sonra tekrar deneyin. Düzelmez ise farklı çözümler söyleyeceğim. İlle de onu açmak gerekmiyor ama açarsak daha güzel olur.

Geri
Yukarı