1660S sistem aniden donmaya kilitlenmeye başladı

mesker

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasanın içerisini açtım, temizledim. Akabinde tekrar RAM'i, ekran kartını, işlemciyi taktım fakat şu an PC acayip dönüyor ve kilitleniyor. En ufak bir şeyde takılıp kalıyor bir anda, ne yapmam lazım?

1660 Super.
3600X.
8×2 RAM 3200.
B450M.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fanının bağlantısını vesaire sorunsuz yaptığınızı düşünüyorum, sorunun bir sürü kaynağı olabilir. Disk problemi, RAM problemi, sanmam ama VRAM problemi. Tek-tek Benchmark'a sokarak bulman mümkün, aklıma geldiklerini yazayım belki işine yarar.

İşlemci fanının bağlantısını vesaire sorunsuz yaptığınızı düşünüyorum, sorunun bir sürü kaynağı olabilir. Disk problemi, RAM problemi, sanmam ama VRAM problemi. Tek-tek Benchmark'a sokarak bulman mümkün, aklıma geldiklerini yazayım belki işine yarar.
Hocam 2 kez çıkartıp taktım herşeyi işlemci pinlerinde vs birşey yok ekran kartında zaten olamaz birşey sadece çıkarttım alt+tab atarken bile takılıp kalıyor sistem,Görev yöneticisi açabilirsem o an cpu 100%100 görünüyor.
@dragons İlk başta soketin kilidini açmadan işlemci ile fan yapışık geldi ayırınca baktım pinlerde hiç yamulma yoktu bu yüzden olabilirm?

Son düzenleme:
Hocam 2 kez çıkartıp taktım her şeyi işlemci pinlerinde vs bir şey yok ekran kartında zaten olamaz bir şey sadece çıkarttım Alt+Tab atarken bile takılıp kalıyor sistem, Görev Yöneticisi açabilirsem o an CPU 100%100 görünüyor.
@dragons İlk başta soketin kilidini açmadan işlemci ile fan yapışık geldi ayırınca baktım pinlerde hiç yamulma yoktu bu yüzden olabilirm?

AMD işlemcilerinde sıkça görülen bir konu, nadiren de olsa pin yamulabiliyor ancak pin yamulsa direkt sistem açılmaz bu nedenle ondan kaynaklı bir sorun olacağını düşünmüyorum, SSD veya HDD ne kullanıyorsan kablolarını sök tak deneyebilirsin RAM'leri aynı şekilde. Net çözüme ulaşana kadar deneyebileceğin şeyler bunlar. Zarar gelmez aksine belki işine yarar.

AMD işlemcilerinde sıkça görülen bir konu, nadiren de olsa pin yamulabiliyor ancak pin yamulsa direkt sistem açılmaz bu nedenle ondan kaynaklı bir sorun olacağını düşünmüyorum, SSD veya HDD ne kullanıyorsan kablolarını sök tak deneyebilirsin RAM'leri aynı şekilde. Net çözüme ulaşana kadar deneyebileceğin şeyler bunlar. Zarar gelmez aksine belki işine yarar.
SSD olarak M2 var söktüm taktım birşey değişmedi,HDD sentinel uygulamasında SSD de bişey bulmadı format atsam düzelir mi acaba yazılımsal olabilirmi? 2 dakikada giren oyuna donarak 10 dakikada girdi 100 FPS alırken 40 FPS veriyor.

SSD olarak M.2 var söktüm taktım bir şey değişmedi, HDD Sentinel uygulamasında SSD de bir şey bulmadı format atsam düzelir mi acaba yazılımsal olabilir mi? 2 dakikada giren oyuna donarak 10 dakikada girdi 100 FPS alırken 40 FPS veriyor.

Ekran kartını Benchmark'a sokmanı öneririm, sistem kilitlenmesi ekran kartından kaynaklı olabilir.

Hocam böyle birşey pek anlamıyorum nasıl?
1649863838866.png

@dragons sonuç bu hocam bakabilirsmisin hiç anlamıyorum.
1649864239119.png

Son düzenleme:
Hocam örnekteki gibi sekme simgesine bakın anlarsınız 3 saniyeliğine tak diye donuyor.Akabinde memtes yapacağım.
1649864492979.png

@dragons Hocam memtest çok uzun sürüyormuş bende son çare format atıyorum bakalım..

Son düzenleme:
Hocam örnekteki gibi sekme simgesine bakın anlarsınız 3 saniyeliğine tak diye donuyor. Akabinde memtes yapacağım.
Eki Görüntüle 1358986
@dragons Hocam Memtest çok uzun sürüyormuş bende son çare format atıyorum bakalım.

Anladım, formattan sonra gelişen durumları belirtirseniz hoş olur. İyi akşamlar dilerim.

Geri
Yukarı