1660S sistem montaj hatası

mmmutlu93

Hectopat
Arkadaşlar yeni topladığım sistem hakkında monitöre görüntü gelmiyor şeklinde konu açmıştım daha önce; konu linki bugün bu problemi çözdüm Windows'u, driverları falan yükledim. Daha sonra kasanın önündeki USB girişlerinin çalışmadığını fark ettim. Kasayı açıp baktığımda pinin birisi dışarıda kalacak şekilde takmışım. Düzeltmek için söktüm yeniden taktım. Ama yeniden takarken biraz zorlandım bu yüzden ekran kartını çıkarıp taktım.

Sonra ekran kartını da taktım. Kasanın diğer tarafına da bir HDD yerleştirdim. Bu arada kablolarla biraz oynamış oldum yani. Daha sonra kapakları kapatıp bilgisayarı çalıştırdığımda bilgisayar yine monitöre görüntü vermedi. Sinyal yok hatası alıyorum. Bugün rahat 8-9 saat çalışan sistem yaptığım işlemlerden sonra çalışmadı. Bana yardım edebilir misiniz? Hatta mümkünse canlı yardım edebilirseniz çok memnun olurum. Kaç gündür uğraşıyorum artık yeni aldığım bilgisayarı çalıştıramamaktan bıkkınlık geldi.

1- Ekran kartını tak bastırınca tak diye ses gelecek zaten oturduğunu oradan anlarsın. PSU'dan gelen pini tak ve monitörden gelen kabloyu da direkt ekran kartına tak anakarta değil.
2- Sistem çalışıyor ve hiçbir görüntü gelmiyorsa eğer. BIOS pilini çıkar biraz bekle yaklaşık 3-5 dakika hatta yerinde olsam RAM'leri çıkartıp sadece 1 adet RAM takarım. Sırasıyla yapacağın işlemler.
1- RAM'leri çıkart
2- BIOS pilini çıkart
3- 1 adet RAM tak
4- 5-6 dakika geçtikten sonra BIOS pilini tak ve sistemi çalıştır diğer RAM kenarda dursun
5- Görüntü gelirse eğer, sistemi kapatıp diğer RAM'i takarsın.

SSD'yi çıkartıp çalıştırır mısın? O zaman BIOS'a girebilirsin.
1- Ekran kartını tak bastırınca tak diye ses gelecek zaten oturduğunu oradan anlarsın. PSU'dan gelen pini tak ve monitörden gelen kabloyu da direkt ekran kartına tak anakarta değil.
2- Sistem çalışıyor ve hiçbir görüntü gelmiyorsa eğer. BIOS pilini çıkar biraz bekle yaklaşık 3-5 dakika hatta yerinde olsam RAM'leri çıkartıp sadece 1 adet RAM takarım. Sırasıyla yapacağın işlemler.
1- RAM'leri çıkart
2- BIOS pilini çıkart
3- 1 adet RAM tak
4- 5-6 dakika geçtikten sonra BIOS pilini tak ve sistemi çalıştır diğer RAM kenarda dursun
5- Görüntü gelirse eğer, sistemi kapatıp diğer RAM'i takarsın.

Denedim hocam maalesef olmadı, vatana götürdüm anakart sıkıntılı dediler. Paketledim iade edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı