1660S sistemde CS:GO FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

AyarsıZZ

Hectopat
Makaleler
1
FPS'im CS:GO oynarken normalde kolay kolay 300'ün altına düşmez ancak son 1 haftadır 120 - 200 FPS arasında takılıyordu, bugün ise 34 FPS'e düştü. Yeni gelen güncellemeden sonra CS:GO oynarken MSI Afterburner yazılımını da kullanamadığımız için değerlere bakamadım. Sistemim: B450M H, Zotac 1660 Super, R5 3500X, 2x8 3200 MHz CL 16 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı değerler nedir?

MSI Afterburner ile oyun içi değerler paylaşınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS'im CS:GO oynarken normalde kolay kolay 300'ün altına düşmez ancak son 1 haftadır 120 - 200 FPS arasında takılıyordu, bugün ise 34 FPS'e düştü. Yeni gelen güncellemeden sonra CS:GO oynarken MSI Afterburner yazılımını da kullanamadığımız için değerlere bakamadım. Sistemim: B450M H, Zotac 1660 Super, R5 3500X, 2x8 3200 MHz CL 16 RAM.
CPU kullanan programları kapat. Oyun oynarken Opera'yı açınca oyunda FPS 250'den 80'e düşüyor.

CPU kullanan programları kapat. Oyun oynarken Opera'yı açınca oyunda FPS 250'den 80'e düşüyor.
Arkada hiçbir programı açık bırakmadan oynuyorum.
Isı değerler nedir?

MSI Afterburner ile oyun içi değerler paylaşınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartım CSGO'da 61 derece gta 5'de 76 dereceye kadar çıkabiliyor.
Artık CS:GO ona izin vermiyor. Başka programlar izin veriyor ancak o diğerinin ismini bilmiyorum.

Ayrıca PSU modelini söyler misiniz? Kasanız hava alıyor mu?
PSU hangi model bilmiyorum bakmam lazım. Kasa hava alıyor o konuda şu anlık bir problem yok.

Windows'un güç tasarrufu modunda olmadığından emin olun.
Driverlarınızda güncellemeniz varsa güncelleyin.
CS:GO için başlangıç komutları kullanıyorsanız devre dışı bırakın bir de öyle deneyin.

Windows'un güç tasarrufu modunda olmadığından emin olun.
Driverlarınızda güncellemeniz varsa güncelleyin.
CS:GO için başlangıç komutları kullanıyorsanız devre dışı bırakın bir de öyle deneyin.
Windows yüksek performans modunda çalışıyor. Hiçbir başlangıç komutu kullanmıyorum. Driverlar'ı kontrol ediyim.

1. Konsolda bunu "fps_max 0" yazın

2. Güç tasarrufunu Nihai moduna alınız.
Eğer yoksa CMD ile bunu "powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00–03f14749eb61" giriniz.

3. DDU ile driveri kaldırıp günceli kurunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı