1660S sistemde CS:GO ve Valorant FPS düşüşü

• Konuyu başlatan MachL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 387
İşletim sistemi
Windows 10

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Eskiden kullandığım sistemin bazı parçalarını satarak yeni sistem topladım lakin eskiden olmayan FPS düşüşü gibi olaylarla karşılaştım.
Monitörüm 144Hz, sistemimi değiştirmeden önce sorunsuz bir şekilde sabit 144 alıyordum ama şu an FPS düşüşü yaşıyorum CS ve Valorant gibi oyunlarda rakip karşıma çıkınca anlık takılma gibi şeyler oluyor, RAM yetersizliği yüzünden eskiden rahat oynadığım CoD Warzone gibi oyunları zaten şu an oynayamıyorum. Aşağıya eski ve yeni sistem özelliklerimi yazacağım yardımcı olursanız sevinirim, iyi sosyaller.

Eski sistem; Ryzen 5 1600, Gigabyte B450M S2H, Corsair Vengeance 8x2 3000MHz, ASUS RX570 ROG STRIX, Crucial 240GB BX500, Zalman ZM500-LX 500W, Hiper poseidon mid ATX kasa.

Değişen parçalar; Ryzen 5 2600, Kingston 8 GB HyperX Fury DDR4 3200MHz RGB, Palit 1660 Super gp OC 6 GB 192Bit, Xigmatek XCP-A500 x-calibre 500W 80 Plus PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla single channel ram kullanıyorsun sistemin güzel fakat 8GB yetersiz 16 şart Ram ekran kartını besleyemiyor olabilir. Aynı sorun bende de mevcut tek kanal 16 GB ram var yine de performans sorunu yaşıyorum. bir 16 daha alıp çift ram yapacağım. 4-4=8 GB ram de kullansan yine yetersiz kalır diye düşünüyorum warzone, cs ve valorant gibi oyunlar grafik kartından çok işlemciye yükleniyor online oyun oldukları için bilgisayarında olan ram 8 GB zaten bunun bir kısmını ekran kartı kullanıyor bu yüzden performans sorunu yaşadığın düşüncesindeyim, çift ram şart.

Anladığım kadarıyla single channel ram kullanıyorsun sistemin güzel fakat 8GB yetersiz 16 şart Ram ekran kartını besleyemiyor olabilir. Aynı sorun bende de mevcut tek kanal 16 GB ram var yine de performans sorunu yaşıyorum. bir 16 daha alıp çift ram yapacağım. 4-4=8 GB ram de kullansan yine yetersiz kalır diye düşünüyorum warzone, cs ve valorant gibi oyunlar grafik kartından çok işlemciye yükleniyor online oyun oldukları için bilgisayarında olan ram 8 GB zaten bunun bir kısmını ekran kartı kullanıyor bu yüzden performans sorunu yaşadığın düşüncesindeyim, çift ram şart.
O zaman en kısa zaman yanına bir ram daha alayım, CoD gibi oyunlarda bariz fark ediyorum ram yüzünden olduğunu lakin CS ve Valorant da olunca biraz şaşırdım.

Dediğim gibi çift ram şart ekran kartını besleyemiyor 8 GB ve tek kanal ram. Bir 8 GB daha al aynı özellikte sonra otur oyunları rahat rahat oynarsın.

Geri
Yukarı