16Mbps internetimde maksimum 4Mbps hız

Withefka

Femtopat
Daha fazla  
16 Mbps TTNET interneti kullanıyorum ancak maksimum 5 ya da 6 Mbps alıyorum. Modemimin antenleri kırılmış (TP-Link'in eski bir modeli) bu yüzden Archer 2100 siparişi verdim. Masaüstü bilgisayarım için Access Point kullanıyorum (Client modu ile). Türk Telekom'u müsteri hizmetlerini aradım ve 2 kere arızanız çözüldü dediler. Ancak hiçbir şey çözülmüyor. Aradığımda test yaptım ve 3 Mbps bile alamadım o esnada siz düşünün artık. Problem ne olabilir, nasıl çözülür?

Yeni modem gelince değişiklik olursa ekleme yaparım.

16 Mbps internet hızı ile saniyede 16 Megabit dosya indirebiliriz. 8 bit, 1 byte'a karşılık geldiği için 16 Megabit, 2 Megabyte'a karşılık gelecektir. Yani 16 Mbps internet hızı ile 2 MB/s (Saniyede 2 Megabyte) dosya indirebiliriz
Onu biz de biliyoruz lakin adamın sorunu bu değil?! Adam 16Mbps'lik pakette 4Mbps alıyor :/

16 Mbps internet hızı ile saniyede 16 megabit dosya indirebiliriz. 8 Bit, 1 Byte'a karşılık geldiği için 16 megabit, 2 Megabyte'a karşılık gelecektir. Yani 16 Mbps internet hızı ile 2 MB/s (saniyede 2 megabyte) dosya indirebiliriz.

Kardeşim Mbps ayrı MB ayrı adam 16 Mbps alacağı yerde 4 Mbps alıyor yani 500 kbps.

Geri
Yukarı