17.000 TL laptop önerisi

Bütçe
16500

alpervikernes

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam, umarım iyisinizdir. Biliyorum, binlerce defa açıldı bu konu ama çok fazla değişken var ve inceleme yapan insanlar da bir tuhaf. Dışarıda Stres testi yapıp cihazın maksimum sıcaklığını 58 diye gösteriyor. Ne desem bilemedim.

Monster Abra A5 V18.1.3 aldım, birkaç defa saçma sapan mavi ekran yedim, Valorant oyununda ortalama sıcaklık 90 üstü :))), maksimum 97'yi de gördüm çok rahat. Bir yandan da LoL oyununda 80 derecenin üstüne çıkmadı, Watch Dogs 2 oyununda ara sahnelerde yine 97'leri bulduğu olsa da oyun içinde, 80-81 civarı seyretti en fazla. Bunun yanında, kasa TongFang ancak simetrik olmayan tarafları da var menteşede, kırpıklı kırpıklı; ekranı kapatırken tık diye ses geliyor. :) Anlayacağınız iade talebini oluşturdum, bütçem EN FAZLA 17k, 1k daha fazla veremem ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi, herhangi bir laptopun (en azından bizim fiyat bütçemizde, 900-1000 dolarlık cihazların) yüksek yahut işlemci yoran oyunlarda 90 derece olması işten bile değil, bunun farkındayım; 95 derece de bir yere kadar kabul edilebilir. O yüzden soğutucusuz kullanmayı çok düşünmüyorum zaten, ama yine de alınabilecek en iyi seçenekten de haberdar olmak isterim. Bu arkadaşı önermişler ancak alt kapaktaki delikler çok az gibi, soğutucunun bir yararı dokunur gibi gelmedi. En kötü ihtimalle elimdeki bilgisayarı iade ettikten sonra aynı modelden tekrar alıp menteşeleri en azından sorunsuz olmasını ümit edeceğim, soğutucu ile ısı konusunda epey memnun olacağımı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Lenovo'yu almanızı öneririm, 3060 olduğu icin performans olarak da gayet önde v18.2'den soğutma oalrak üzmez diye düşünüyorum.

Hocam Lenovo'yu almanızı öneririm, 3060 olduğu icin performans olarak da gayet önde v18.2'den soğutma oalrak üzmez diye düşünüyorum.
Ya zaten Valorant oynayanların testinde max 83 derece oldu. :) Benim elimdeki en düşük ona ulaşmıyor. Kasa kalitesi de plastik olsa bile daha sağlam gibi işçiliği. Epey ilgimi çekti, 8gb ramle alırım diye düşünüyorum başka bir seçenek gelmezse önüme.

Sizin 3050'likteki max sıcaklık nedir? Soğutucu kullandıysanız etkisi ne kadardır?

Ya zaten Valorant oynayanların testinde Max 83 derece oldu. :) benim elimdeki en düşük ona ulaşmıyor. Kasa kalitesi de plastik olsa bile daha sağlam gibi işçiliği. Epey ilgimi çekti, 8 GB RAM'le alırım diye düşünüyorum başka bir seçenek gelmezse önüme.

Sizin 3050'likteki Max sıcaklık nedir? Soğutucu kullandıysanız etkisi ne kadardır?

Hocam bendeki cihaz ısınmıyor desem yalan olmaz gibi Witcher 3 gibi ağır bir oyunda bile GPU 72 CPU 64u geçmedi bende doğru düzgün, 5600HLI versiyonunu kullananlarda isiniyormus ama bayağı. Bu bütçede başka seçenek yok zaten hocam şu an ucuz bayağı fiyati.

Ya zaten Valorant oynayanların testinde Max 83 derece oldu. :) benim elimdeki en düşük ona ulaşmıyor. Kasa kalitesi de plastik olsa bile daha sağlam gibi işçiliği. Epey ilgimi çekti, 8 GB RAM'le alırım diye düşünüyorum başka bir seçenek gelmezse önüme.

Sizin 3050'likteki Max sıcaklık nedir? Soğutucu kullandıysanız etkisi ne kadardır?

Hocam 3060 modelleri gayet güzel +8 RAM ile bile bütçenizin altında.
İnceleme: Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200JUTx (kasası aynı)

İnceleme çok güzel, 8GB ram ile beni mutlu edecek gibi duruyor ama bu kadar iyi olunca bir bit yeniği arıyorum en azından MediaMarkt'takinde. :) Ekran tazeleme hızını yazmamışlar sanırım. Win11 ve 3060'lı olunca 60hz çıkartacak karşıma gibi geliyor. :)

İnceleme çok güzel, 8GB ram ile beni mutlu edecek gibi duruyor ama bu kadar iyi olunca bir bit yeniği arıyorum en azından MediaMarkt'takinde. :) Ekran tazeleme hızını yazmamışlar sanırım. Win11 ve 3060'lı olunca 60hz çıkartacak karşıma gibi geliyor. :)
165hz hocam

Geri
Yukarı