17.000 TL Masaüstü bilgisayar toplama

Bütçe
17.000

6Sekiz68

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller.

Masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum. Bu ay sonu (30.05.2024) bu işi halletmem gerekiyor. Diğer aylarda yoğun bir ödeme dönemine gireceğim.
Kullanım Amacım: Online eğitim (Yazılım & Grafik tasarım) - Oyun olarak; Rise Online - Knight Online - CS:GO
Bütçe: 16.000 TL - Max 17.000 TL.

Özellikle Rise Online oynamak istiyorum. Oyun daha çok işlemci bazlı diye duydum. Sistem gereksinimlerini aşağıda paylaşıyorum.

Minimum gereksinimler.
  • İşletim sistemi: 64-bit Windows 10 / Windows 11
  • İşlemci: Intel Core i5-8500 3.0GHz 6-Core / Ryzen 5 3500 3.6 GHz 6-Core
  • Bellek: 16 GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 960 / AMD Radeon RX 460
  • DirectX: sürüm 11/12
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • PSU: 750W (minimum yazılmış ancak 600W-650W-700W ile oynayanlarda var sanırım)
Önerilen.
  • İşletim sistemi: 64-bit Windows 10 / Windows 11
  • İşlemci: Intel i7-10700 2.90 GHz 8-Core / AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz 8-Core
  • Bellek: 16 GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD RX 580
  • DirectX: sürüm 11/12
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan (SSD)
  • PSU: 850W
2.el piyasasını çok araştırdım. 12-13 bin bandında güzel kasalar var ancak benzer fiyatlara sıfır alınabiliyor. Ben olabildiğince sıfır almak istiyorum. Çok zor durumda kalmadıkça 2.ele karşıyım. Benim düşündüğüm sistem şu şekilde.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5500: Sıfır fiyatı 3.000 TL (sıfır)
Anakart: MSI B450: 2.350 civarı (sıfır)
Ekran kartı: Sıfır fiyatlar çok pahalı olduğu için 2.500 TL civarında RX580 - GTX 1060 - GTX 1660 Super almayı düşünüyorum. (2.el)
PSU: Bu konuda biraz kararsızım iyi bir marka alsam mesela Corsair 700W-750W 2.400 TL civarında. Kasa içeriğindeki PSU'lar çok kalitesiz. (sıfır)
RAM: 3200 MHz 16 GB (2x8) RAM'lermin 1.400 civarında (sıfır)
Kasa: 500 TL civarında 3-4 fanlı, temperli camlı 2.el kasalar var (2.el)
M.2 SSD: 800 TL civarında Hi-Level veya muadili bir M.2 (sıfır)
Monitör: Samsung pls 24" 2.el 1.500 TL. Sıfır 75 Hz 24" 2.600'den başlıyor. 144 Hz olsa daha iyi olur tabii ama 1.750 TL - 2.000 TL bandında 2.elleri. (2.el)
Klavye: Monster Pusat K3 Pro. Bunu istiyorum kesinlikle. 1.500 TL (sıfır)

Ben bu şekilde düşünüyorum. 1 - 1.5 yıl kadar beni idare etsin yeterli. Akıl akıldan üstündür şunu öyle değil böyle yap derseniz değerlendiririm.

Zaman ayırıp okuyan yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

İşlemciyi 5600 al. 17.2K tutacak. Aşırı sıcaklar gelmeden de şu soğutucuyu alırsın.

İşlemciyi 5600 al. 17.2K tutacak. Aşırı sıcaklar gelmeden de şu soğutucuyu alırsın.
Gayet güzel hocam ancak monitör ve klavyeyi alamıyorum. Şuan elimde 19'' eski bir lcd monitör var.Eski bir klavyede var. Sizde bu sistemi alıp monitör ve klavyeyi diğer ayamı sıkıştırayım ? Gönderdiğiniz sistem gayet güzel benim yukarıda yazdığım sistemden daha iyi ve sıfır.

Gayet güzel hocam ancak monitör ve klavyeyi alamıyorum. Şu an elimde 19" eski bir LCD monitör var. Eski bir klavyede var. Sizde bu sistemi alıp monitör ve klavyeyi diğer ayamı sıkıştırayım? Gönderdiğiniz sistem gayet güzel benim yukarıda yazdığım sistemden daha iyi ve sıfır.

Ben olsaydım elimdeki monitör ve klavye ıle 1 ay daha idare ederdım. Güzel sistem bence.

Haklısınız benim içindende aynı şekilde geçiyor. sistemi tek tek akakçeden topladığımda 22k seviyesinde

Ben olsaydım elimdeki monitör ve klavye ıle 1 ay daha idare ederdım. Güzel sistem bence.
Hocam Merhaba
Hazır sistemler için iade gelen ürünleri, teşhirleri vb kullanıyorlar deniliyor.Tray işlemcilerdede pinlerde yamukluk veya ilerleyen süreçte sorunlar çıkabiliyor deniliyor. Önerdiğiniz sistem kafama fazlasıyla yatmıştı ancak bunları öğrenince içime sinmedi.Birde hazır sistemlerde göz boyuyorlar genelde enkran kartı anakart işlemci iyi oluyor ancak en dandik ssd ram psu kasayı kullanıyorlar deniliyor. Hepsini tek tek toplama yoluna gidip ekran kartını 2 bin lira altına 2.el alma düşüncem var siz ne dersiniz ?

Son düzenleme:
Haklısınız benim içindende aynı şekilde geçiyor. Sistemi tek tek Akakçe'den topladığımda 22K seviyesinde

Hocam Merhaba
Hazır sistemler için iade gelen ürünleri, teşhirleri vb kullanıyorlar deniliyor. Tray işlemcilerdede pinlerde yamukluk veya ilerleyen süreçte sorunlar çıkabiliyor deniliyor. Önerdiğiniz sistem kafama fazlasıyla yatmıştı ancak bunları öğrenince içime sinmedi. Bir de hazır sistemlerde göz boyuyorlar genelde enkran kartı anakart işlemci iyi oluyor ancak en dandik SSD RAM PSU kasayı kullanıyorlar deniliyor. Hepsini tek tek toplama yoluna gidip ekran kartını 2 bin lira altına 2.el alma düşüncem var siz ne dersiniz?

Yok öyle bir şey. Onerdıgım sistemde işlemci MPK. Kutu yok, fan var. Büyük firmalar daha ucuza mal etmek için. Firmadan o şekilde alır. Yine koruyucu bır kap içinde geliyor. Pınlerden bırı dahi yamulsa çalışmaz zaten. RAM twınmoss un RGB RAM'ları, SSD de Goodram'ın. Gayet de bilinen markalar. Kasa ve PSU da DeepCool. Çok iyidir. Vatan, İtopya gibi bazı siteler dandık PSU kullanıyor bazen. Sinerji iyidir. Tek tek toplamak istersen de parça önerebilirim.

Yok öyle bir şey. Onerdıgım sistemde işlemci MPK. Kutu yok, fan var. Büyük firmalar daha ucuza mal etmek için. Firmadan o şekilde alır. Yine koruyucu bır kap içinde geliyor. Pınlerden bırı dahi yamulsa çalışmaz zaten. RAM twınmoss un RGB RAM'ları, SSD de Goodram'ın. Gayet de bilinen markalar. Kasa ve PSU da DeepCool. Çok iyidir. Vatan, İtopya gibi bazı siteler dandık PSU kullanıyor bazen. Sinerji iyidir. Tek tek toplamak istersen de parça önerebilirim.

Tek tek toplamak istesem ne önerirsiniz hocam? Max 17 bin seviyesinde olmalı.

Aynı sistemi kutulu şekilde 5600 işlemci ile toplayınca 21k tutuyor. 17'ye ancak kutulu 12100F, 6500XT sistem toplanıyor. Azıcık mantıklı olursan, onerdıgım sistemi 5600 yapıp alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı