17.3 inç ekranlı laptop önerisi

Çetin Bey

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Bütçe 9 - 12K arası. Oyun ve genel amaçlı kullanacağım. Önceliğim ekran boyutu, daha sonra ekran kartı.

Kesinlikle 17.3 inç ekranlı olmasını istiyorum. Daha önce 2 kez arızalı üründen dolayı ASUS TUF F17 iade ettim. Bu sefer şansımı MSI'dan yana kullanmak niyetindeyim. O paraya 15.6 ekranlı ne laptoplar var biliyorum, baktım hepsine. 17.3 ekranlı olması uğruna ekran kartını bir tık kısabilirim.

Monster ve Excalibur almayacağım. Sipariş verebileceğim siteler: Hepsiburada, Trendyol, N11, Amazon. Yaklaşan bir indirim vs. varsa bekleyebilirim. 2 tane iadeden sonra acele edesim yok.

Benim bulduklarım:
MSI bilgisayarda ölü piksel ve ışık sızması ile karşılaşma olasılığı yüksek midir? Eğer uygun bilgisayar bulursam siparişi 3 4 gün içinde vereceğim (bulamassam vermeyeceğim). Teşekkürler. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster almayacağım dediniz ama ben onun üzerinden bir tavsiye vermek istiyorum(aynı şekilde ekran konusunda da ısrarcısınız ama okumanızı tavsiye ederim:)). Ben aldığım zaman aynı model ve aynı özellikte bilgisayarın 15.6 inç ve 17.3 inç olanı vardı. Ancak 17.3 inç olan plastik malzemeli, 15.6 inç olan ise alüminyum malzemeliydi. Bundan dolayı ben de 15.6 inç olanı tercih ettim. Sizin böyle bir kriteriniz var mı bilemiyorum ama bence bunu da göz önüne almalısınız. Şayet 15.6 inç ve 17.3 inç arasında çok bir fark yok. Gözünüz alışacaktır ama yine de sizin kararınız.

Monster almayacağım dediniz ama ben onun üzerinden bir tavsiye vermek istiyorum. Ben aldığım zaman aynı model ve aynı özellikte bilgisayarın 15.6 inç ve 17.3 inç olanı vardı. Ancak 17.3 inç olan plastik malzemeli, 15.6 inç olan ise alüminyum malzemeliydi. Bundan dolayı ben de 15.6 inç olanı tercih ettim. Sizin böyle bir kriteriniz var mı bilemiyorum ama bence bunu da göz önüne almalısınız. Şayet 15.6 inç ve 17.3 inç arasında çok bir fark yok. Gözünüz alışacaktır ama yine de sizin kararınız.
Hocam teşekkür ederim yanıtınız için. Yıllardır 15.6 kullanıyorum ve açıkçası artık telefon ekranı gibi gelmeye başladı. Çoklu pencereli kullanımda büyük ekran daha güzel oluyor. Dediğim gibi ekran kartı RTX değil de GTX olsun ama 17.3 olsun. ☺️

Düzenleme: MSI söz konusu olursa ısınma sorunu olacağını sanmıyorum. Onun dışında tabi ki plastik malzeme ısındığında tehlikeli sonuçları olabiliyor.

Arkadaşlar merhaba. Bütçe 9 - 12K arası. Oyun ve genel amaçlı kullanacağım. Önceliğim ekran boyutu, daha sonra ekran kartı.

Kesinlikle 17.3 inç ekranlı olmasını istiyorum. Daha önce 2 kez arızalı üründen dolayı ASUS TUF F17 iade ettim. Bu sefer şansımı MSI'dan yana kullanmak niyetindeyim. O paraya 15.6 ekranlı ne laptoplar var biliyorum, baktım hepsine. 17.3 ekranlı olması uğruna ekran kartını bir tık kısabilirim.

Monster ve Excalibur almayacağım. Sipariş verebileceğim siteler: Hepsiburada, Trendyol, N11, Amazon. Yaklaşan bir indirim vs. varsa bekleyebilirim. 2 tane iadeden sonra acele edesim yok.

Benim bulduklarım:
MSI bilgisayarda ölü piksel ve ışık sızması ile karşılaşma olasılığı yüksek midir? Eğer uygun bilgisayar bulursam siparişi 3 4 gün içinde vereceğim (bulamassam vermeyeceğim). Teşekkürler. İyi forumlar.

Işık sızması her laptopta görülür hocam. Leopard ile katana arasından ise Leopard tercih edin. 9sdr modellerde i7 9750H, 10sdr modellerde i7 10750H işlemci bulunur. Aralarındaki tek fark budur.

Hocam teşekkür ederim yanıtınız için. Yıllardır 15.6 kullanıyorum ve açıkçası artık telefon ekranı gibi gelmeye başladı. Çoklu pencereli kullanımda büyük ekran daha güzel oluyor. Dediğim gibi ekran kartı RTX değil de GTX olsun ama 17.3 olsun. ☺️
Rica ederim:).
Işık sızması her laptopta görülür hocam. Leopard ile katana arasından ise Leopard tercih edin. 9sdr modellerde i7 9750H, 10sdr modellerde i7 10750H işlemci bulunur. Aralarındaki tek fark budur.
Işık sızmasının olmaması imkansıza yakın bir şey. Günlük kullanımda rahatsız etmiyorsa kafidir.

Hocam teşekkür ederim. Eğer iki nesil arasında önemli derecede ısınma sorunu olmayacaksa 9. nesil işlemci benim için fazlasıyla yeterli olacaktır. Soğutma konusunda da Leopard kasasının en iyilerden olduğu düşüncesindeyim.

Hocam teşekkür ederim. Eğer iki nesil arasında önemli derecede ısınma sorunu olmayacaksa 9. nesil işlemci benim için fazlasıyla yeterli olacaktır. Soğutma konusunda da Leopard kasasının en iyilerden olduğu düşüncesindeyim.

Kendimde GP Leopard kasalı bir model kullanıyorum, ve soğutma harika diyebilirim. En sıkıştığınız durumda bile coolerboost butonu imdadınıza yetişiyor. Ve ben olsam 9750 tercih ederim hocam. 10750 az farkla geçiyor.

Kendimde GP Leopard kasalı bir model kullanıyorum, ve soğutma harika diyebilirim. En sıkıştığınız durumda bile coolerboost butonu imdadınıza yetişiyor. Ve ben olsam 9750 tercih ederim hocam. 10750 az farkla geçiyor.
Hocam bugün 12.7k'ya Leopard satan satıcı ile görüştüm. Kutu açıldıktan sonra iade almıyoruz dedi. Olur da sorun çıkar THH vs. ile uğraşmak istemediğimden bu modeli rafa kaldıracağım. Başka bir yerden indirim denk gelirse o zaman tekrar düşüneceğim. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı