17.500 TL Gaming laptop tavsiyesi

Bütçe
17.500

kazim07

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, kendi bilgisayarım artık birçok konuda yetersiz geldiği için yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Bu alacağım bilgisayarı genel olarak oyun ve web tasarım, grafik tasarım ve video edit gibi amaçlarla kullanacağım dolayısıyla bu fiyata alınabilecek mümkün oldugu kadar güçlü ve olabildiğince uzun ömürlü olacak bir Gaming laptop istiyorum. Aklımda birkaç tane model var fakat hala kararsızım özellikle de işlemci konusunda, bilgisayar tamiri yapan bir arkadaşım AMD almamamı söylüyor sebebi ise teknik servise gelen birçok model AMD oluyormuş vs fakat arkadaşlarımdan fikir aldığımda iste bana AMD almamı öneriyorlar, bana bu konuda bir fikir verebilir misiniz? Bunun dışında aklımda olan laptopları linkleri ile birlikte aşağıya bırakıyorum, eğer sizinde tavsiye etmek istediğiniz bir laptop varsa atabilirsiniz.

Linkler:
Lenovo IdeaPad Gaming 3 AMD Ryzen 5 5600H 16GB 512GB SSD RTX 3060 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 82K200K0TX

Monster Abra A7 V13.2.1 Intel Core i5 11400H 16GB 500GB SSD RTX 3050Ti Windows 11 Home 17.3'' FHD 144 Hz Taşınabilir Bilgisayar

Hp Pavilion 15-Ec2044nt 5.Nesil Ryzen 5 5600H-16Gb-512Gb Ssd-15.6"-Rtx3050Ti-W10

Asus Rog Strix G15 4.Nesil Ryzen 7 4800H-16Gb-512Gb Ssd-15.6inch-Rtx3050 4Gb-W11

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo bence de sanırım max q ekran kartı ama yorumlarından anladığım kadarıyla. Fiyatı iyi gibi neden acaba kasasını falan iyi araştır derim malzemesidir portlarıdır vs. genelde lenovo iyi oluyor gerçi.

@messinicocugu hocam bir el atin.
En iyisi IdeaPadg3 gibi...
Monster olan kötü direktmen.
Evet benim de aklımda lenovo var, ondan önce monster düşünmüştüm fakat biraz araştırdıktan sonra çoğu kişinin memnun olmadığını görüp vazgeçtim.
Lenovo bence de sanırım max q ekran kartı ama yorumlarından anladığım kadarıyla. Fiyatı iyi gibi neden acaba kasasını falan iyi araştır derim malzemesidir portlarıdır vs. genelde lenovo iyi oluyor gerçi.
Lenovonun bu gaming kasalarının bi serisinde sanırım tasarım hatası varmış ve ısınma problemi yaşanıyordu, umarım bana denk gelmez.

Forumda alan arkadaşlar oldu genelde öneriliyor bu fiyat bandında
Evet tam bir fiyat performans ürünü, bu modeli de aklımın bir kenarına yazdım :D

Hocam Acer dışında önerebileceğiniz bir alternatif var mı peki, nedense Acer'e karşı sebepsiz bir ön yargım var. Tanıdığım çoğu arkadaşımın Acer kullanmamasından dolayı vs de olabilir ama çok sıcak bakmıyorum.

Alternatif olarak buna bakabilirsin ama Acer daha iyi:

Alternatif olarak buna bakabilirsin ama Acer daha iyi:
Teşekkürler hocam sizin için acer'e de göz atacağım.
Arkadaşlar yaptığım ataştırmalar ve karşılaştırmalar sonucunda Bu linkteki Lenovo' nun İdeaPad Gaming 3 modelini almaya karar verdim. yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkürler, İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı