17 Ağustos 1999

Oğuz26

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Saat 03:02 ve 45 saniyelik 7.4 büyüklüğünde bir uçurum gerçekleşti. 17.480 ölüm, 23.781 yaralı oldu. 505 kişi sakat kaldı. 285.211 konut, 42.902 iş yeri hasar gördü. Ve bugün 17.08.2013 ve büyük gölcük depreminden tam 14 yıl geçti. Şuan da herkes ya uyuyor yada film seyrediyor veya bir şeylerle vaktini geçiriyor. Ama onlar asla unutmuyor kayıplarını acılarını tazeliyorlar. Bu gece... 17.08.1999 İzmit-Gölcük Depreminde hayatlarını kaybetmiş kardeşlerimize Allah'tan Rahmet Diliyoruz...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben o zamanlar 13 yaşındayım, evde babam, annem, ben, köpeğimiz var. Köpek aslında bizim değildi bir akrabamız seyahata gidecekti ve bize bırakmıştı zaten hayvan sevgimi bilen babam ve annem izin vermişlerdi. Her neyse o gün o köpek çok havladı aşırı derece havladı dersiniz köpek bu havlar tabi ama bu gereğinden çok fazla dışarı çıkartıyorum köpek resmen evrim geçiriyor havlıyor yerlere bakıyor sürekli kaçmaya çalışıyor tasmadan neyse dedik sorun yok oynadık filan eve girdik sonra tekrar çıktık ardından tekrar girdik saat gece 24:00 civarları sonra yattık tabi köpekte zorla uyudu bir şilte vardı onun vermişti akrabamız onu koyduk üstüne yattı. Yattı ama uyumadı sürekli hırıltılar, havlamalar neyse dedim banada uyku yok kalktım saat 02:30 civarları balkona çıktım her taraf karanlık köpekte takıldı peşime o an karnım açtı kendime köyden gelen süt ve birde tost yaptım yemeye başladım. Saat 3:00 oldu yanımdaki çalar saatten bakıyorum o anda biraz yavaşlayan köpek çığlıklar atmaya başladı resmen havlıyor sürekli içeri sokmaya çalışıyorum girmiyor sürekli zıplıyor tam o anda bir patlama oldu zannettim zaten ayaklarımın altındaki balkon bir anda kayboldu ben gözleri mi açtığımda hastanedeyim annem ve babam da bir şey yok bende bacakta kırık aklıma köpek geldi köpek nerde diye sordum veterinerde bir şeyi yok onunda dediler bana o gün anladım ki hayvanlar asla boşuna huysuzlanmıyorlar özellikle köpekler depremden sonra taşındık ve ilk işim gidip bir köpek almak oldu malesef o da geçen sene öldü daha üzüntüsü yeni atlattım bunu yazınca yine geldi neyse doğanın kanunu bu yaşlanan göçüyor.

Geçmiş olsun. Deprem olduğu zaman küçüktüm, hayal meyal hatırlıyorum. Sakat kalan ve ölenlerin yakınlarına Allah sabır versin...

Depremle birlikte ÖTV geldi. Yıllar boyunca biz bu vergileri ödedik. Sonuç? Vergiler depremin yaralarını sarmak yerine seçim vaadi olan duble yol yapımında kullanıldı.

Deprem öldürmez, bina öldürür.

Eee ne diyelim zihniyet başka olunca. Şuan yapılan saçma sapan uçak gezileri de bizlerin cebinden çıkıyor...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı