17 yaşında Amerika'da dil okulu

elquad

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba açıktan lise son okuyorum 2 aylığına Amerika'ya dil okuluna gidip ingilizcemi geliştirmek istiyorum daha önce gitmiş ya da gitmiş birilerini tanıyan varsa hangi dil okuluna gitmem konusunda yardımcı olabilirse çok iyi olur.
Bir de vize almak gerçekten zor mu bayağı araştırdım ama tam net bir cevap yok yine mesela daha önce hiç yurt dışına gitmediğim için direkt red alabilir miyim örnek olarak açıkçası sanmıyorum ama sormak istedim yine de teşekkürler.

Türkiye üzerinden çıkacaksanız vize almak çok zor. 4 kere üst üste reddedildim ben. O yüzden banka hesabınızda son 6 ayda sağlam bir para olması lazım ve düzenli olarak artmalı. Gitmeniz için teminatınız olmuş oluyor böylelikle.

Yıllar yıllar önce İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Horizon yurt dışı eğitim aracılığı ile 1 ay Boston'da dil okulu eğitimine fisher College'nin yaz eğitimine katılmıştım. Aldığın pakete bağlı olarak değişen sürelerde(ben yaz tatili paketinde olduğum için sadece 4 saat dersim vardı) ders görüyorsun günün kalanında ise o gün programda olan etkinliklere katılabiliyorsun ya da istersen kendin gezebiliyorsun. Red alma ihtimalin günümüzdeki durumlardan dolayı her zaman var ama ben tek seferde 10 yıllık vize alabilmiştim(2014 yılında gittiğimi göz önüne al). O yüzden böyle bir hedefin varsa sonbahar gibi vize işlemlerine başlamanı öneririm.

Türkiye üzerinden çıkacaksanız vize almak çok zor. 4 kere üst üste reddedildim ben. O yüzden banka hesabınızda son 6 ayda sağlam bir para olması lazım ve düzenli olarak artmalı. Gitmeniz için teminatınız olmuş oluyor böylelikle.
ortalama ne kadar para olması gerekir ?

ortalama ne kadar para olması gerekir ?
bide ailemden birisini sponsor olarak gösterebilir miyim 17 yaşında olduğum için bankama büyük bir para girip çıkmadı yine bişeyler girdi çıktı ama maaş vs

Ortalama ne kadar para olması gerekir?

Bir de ailemden birisini sponsor olarak gösterebilir miyim 17 yaşında olduğum için bankama büyük bir para girip çıkmadı yine bir şeyler girdi çıktı ama maaş vs

Ortalama olarak orada kalabilecek kadar bir paranızın olması gerekiyor sanırım. 7000 dolar olarak varsayarsak bu parayı oldukça fazla bir meblağ olacaktır. Ailenizi sponsor olarak gösterebiliyor musunuz bilmiyorum.

Ekleme; bazı eğitim kurumlarının programlarına katıldığınızda bu meblağ oldukça düşmekte. Ama neler olduğu hakkında bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı