17 yaşında biri part time nerede çalışabilir?

Parçalayan parçalıyor göz yaşına bakmıyor.

Ne yapmamı önerirsiniz şu an? Nasıl toplayacağım o parayı.

Dişini sık gir bir restorana mümkünse böyle bol turist alan bir yere. Garson olarak girebilirsen ne ala. Komi olarak girersende yükselirsin. Etrafını değerlendir bir yer bul. Bir yandan da gözün hep yeni işlerde olsun 20leri geçtikten sonra geç aklındaki işe. En olur yolu.

Parçalayan parçalıyor göz yaşına bakmıyor.

Dişini sık gir bir restorana mümkünse böyle bol turist alan bir yere. Garson olarak girebilirsen ne ala. Komi olarak girersende yükselirsin. Etrafını değerlendir bir yer bul. Bir yandan da gözün hep yeni işlerde olsun 20leri geçtikten sonra geç aklındaki işe. En olur yolu.

Barmen olsam hocam. 17 yasinda alıyorlar mı?

Naçizane bir yere yerleşir spotçular ile döndürürsün hayatını. Ondan sonrası da sende nizami mi yoksa ben para biriktirip dişimi sıkarım mı yoksa al-yatırla Tofaş gibi yerlerin hissesini alıp kendime güzel bir orta yaş mı dizerim dersin senin tercihin.

Barmen olsam hocam. 17 yasinda alıyorlar mı?

Barmen pek iyi bir kol değil. Orada bahşiş alman yani kişisel bahşiş bayağı zor hatta ayda bir denk gelirsen öp başına koy. Oranın müşterisi de pis oluyor uğraşılacak tipler değil. Her gün ayrı bir kafa.

17 yaşında barmen olarak alırlar mı sorusuna cevap bile vermeme gerek yok maalesef ki Türkiye de yaşıyoruz yani evet. Geneli alır. Ama illahi gireceğim dersen azın o şişleri açmaya illahi gidecek yani içmeyen birisi isen söyleyeyim genlde her açılışta kotnrol ettirirler. O yüzden 17 bile olsan oraya pek almazlar.

İçmiyor isen.

Son düzenleme:
Naçizane bir yere yerleşir spotçular ile döndürürsün hayatını. Ondan sonrası da sende nizami mi yoksa ben para biriktirip dişimi sıkarım mı yoksa al-yatırla Tofaş gibi yerlerin hissesini alıp kendime güzel bir orta yaş mı dizerim dersin senin tercihin.

Barmen pek iyi bir kol değil. Orada bahşiş alman yani kişisel bahşiş bayağı zor hatta ayda bir denk gelirsen öp başına koy. Oranın müşterisi de pis oluyor uğraşılacak tipler değil. Her gün ayrı bir kafa.

17 yaşında barmen olarak alırlar mı sorusuna cevap bile vermeme gerek yok maalesef ki Türkiye de yaşıyoruz yani evet. Geneli alır. Ama illahi gireceğim dersen azın o şişleri açmaya illahi gidecek yani içmeyen birisi isen söyleyeyim genlde her açılışta kotnrol ettirirler. O yüzden 17 bile olsan oraya pek almazlar.

İçmiyor isen.

İçmiyorum :(
Ne yapsam şaşırdım ya. Kendi ailem tarafından istenmeyen duruma geldim.

Hacım çık çarşıya ilan gördüğün her yere gir konuş. Yazlarıda gelebiliyorsan Rize'ye, Giresun'a veya Ordu'ya mevsimlik işçi olarak gelirsin. 15 günde asgari ücret kazanırsın.

İçmiyorum :(
Ne yapsam şaşırdım ya. Kendi ailem tarafından istenmeyen duruma geldim.

Boş ver seni beni bu hale getirenler bu durumlara düşürenler utansın diycemde utanma ne gezer onalrda. Ekmeğe sarmış yemişler.

Hacım çık çarşıya ilan gördüğün her yere gir konuş. Yazları da gelebiliyorsan Rize'ye, Giresun'a veya Ordu'ya mevsimlik işçi olarak gelirsin. 15 günde asgari ücret kazanırsın.

Mantık akan bir mesaj. Tebrik ediyorum. Uzun uzun mesajların benzer bir özeti.

Mantık akan bir mesaj. Tebrik ediyorum. Uzun uzun mesajların benzer bir özeti.
Teşekkür ederim. Hem eğer kafa dengi bir abimize denk gelirse belki oturur sohbet ederler derdini anlatır samimi bir sohbet döner. Kalıcak yer ayarlayan bile olabilir. İnsanlık ölmedi hala diye düşünüyorum.

LinkedIn olur çevre ilanlar gazete kürleri olur her şey olur. İşine yarayacak her yerden ara önüne uygununu düşür. Hiçbirine de kötü bakış/dönüş verme gerekirse öncekilerden birine dönersin.

Teşekkür ederim. Hem eğer kafa dengi bir abimize denk gelirse belki oturur sohbet ederler derdini anlatır samimi bir sohbet döner. Kalacak yer ayarlayan bile olabilir. İnsanlık ölmedi hala diye düşünüyorum.

Çok güzel söylediniz inşallah insanlık hala yaşıyordur da bir şeyler yapılabilir. Şimdilik benden bu kadar olsun hepinize iyi geceler dilerim. Hayırlı akşamlar.

<`3

Geri
Yukarı