17 yaşında boyu 180 birisinin boyu kaç olur?

aliymisim

Picopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, 17 yaşına girmeye 7 ayım var. 179-180 cm boyundayım diyebilirim. Babam 177, dayim 185 cm boyunda genetiğime baktığımızda boy uzamamın 182 cm de duracağını düşünüyorum. Sizce nasıl olur bu yaştan sonra ne gibi faktörler etkiler? Yüzme basketbol fitness imkanlarım var sizce bunları kullansam daha da uzar mıyım?

Bu yaştan sonra bir şey etkilemez zaten uzayacağın kadar uzamışsın atarsan 2 cm daha belki yoksa öyle 2 metre olmayı bekleme.

Yani öyle 8 saat uyku vs gibi şeylerle uğraşmama gerek yok mu dersiniz bu aralar kafayı ona yoruyorum.

8 saat uyku boyla alakası yok zaten sağlık açısından her gün 8 saat uyuman lazım buna tabii ki uy ama artık barfikste de asılsan gidip her gün basketbol da oynasan bir işe yaramaz onu diyorum. Ergenliğin sonuna gelmişsin çünkü.

8 saat uyku boyla alakası yok zaten sağlık açısından her gün 8 saat uyuman lazım buna tabii ki uy ama artık barfikste de asılsan gidip her gün basketbol da oynasan bir işe yaramaz onu diyorum. Ergenliğin sonuna gelmişsin çünkü.
Hocam konu dısında gıbı bıraz ama ben ergenlıge gec gırdım bu etkı eder mı

Yeni konular

Geri
Yukarı