17 yaşında futbol oynayışı nasıl geliştirilir?

Ecthelion12

Centipat
17 yaşındayım. Futboldan anlarım fakat oynama noktasında yokum diyebilirim. Çocukken ne mahalle maçlarına katılırdım ne de beden derslerinde iyi oynardım. Defansa atarlardı beni top çıkar diye. Ben bu yaşımda futbolu öğrenip kendimi vasat da olsa bir seviyeye çıkarabilir miyim? Elbette profesyonel bir düşüncem yok tek isteğim bu oyunu arkadaşlarımla beraber vasat bir seviyede oynayabilmek. Ayrıca teras ve futbol topu var evin üstünde yani çalışma ortamı açısından sıkıntı yok.

Merhaba, ben 15 yasıdayim son donemlerde halishaya gitmeye başladım arkadaslarla ilk zamanlar ayagima top gelse resmen panikatak gecirir saçma sapan bir şey yapar rezil oldugumu falan dusunurdum fakat zamanla bu his gitti daha düzgün paslar şutlar atmaya başladım ilk başta sadece asist falan yapabilirken son halı saha maçımda 3 gol attım. Oynaya oynaya gelişirsin evde yaptığın antrenman sadece kondisyon sağlar önemli olan oyun görüşü ve oyun anlayışı bence umarim gelişirsin uygun arkadaş çevresine sahipsen halı saha maçlarına katıl zamanla kendinde fark edersin zaten.

Ya şöyle söyleyeyim. Doğru düzgün pas falan da atamıyorum. Gidip rezil olmadan önce kendimi belli bir seviyeye çekmek istiyorum.
Onun özel bir yöntemi yok tek başına antrenman yapıp zamanla düzelteceksin ayağını. İlla pas konusunda iyi olmak zorunda değilsin kimisi iyi defans yapar, kimisi iyi kalecilik, kimisi iyi zıplar.

Merhaba, ben 15 yasıdayim son donemlerde halishaya gitmeye başladım arkadaslarla ilk zamanlar ayagima top gelse resmen panikatak gecirir saçma sapan bir şey yapar rezil oldugumu falan dusunurdum fakat zamanla bu his gitti daha düzgün paslar şutlar atmaya başladım ilk başta sadece asist falan yapabilirken son halı saha maçımda 3 gol attım. Oynaya oynaya gelişirsin evde yaptığın antrenman sadece kondisyon sağlar önemli olan oyun görüşü ve oyun anlayışı bence umarim gelişirsin uygun arkadaş çevresine sahipsen halı saha maçlarına katıl zamanla kendinde fark edersin zaten.
Zor gibi bi tık. Bizimkiler 2-3 ayda 1 yapar. Onda da en iyi oyuncuları alırlar benim yer bulmam zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı