17 yaşında göz çizdirilir mi?

LittleDarkAge

Centipat
Daha fazla  
Selam, şu an 14 (Şubat) yaşımdayım ve 9.sınıf öğrencisiyim. Beni bir yıl geç vermişler okula. Hedefim MSÜ'ye gitmek ama gözlerim bozuk, 1.5 ve 1.75 Miyop. Ben 12. sınıfın sonuna gelince 17 yaşımda olacağım. Sorum şu, 17 yaşında göz çizdirilir mi?

Göz numaram son 4 yıldır çok çok az değişti.
Ben 5 yıl sorun yaşamadım 18 e girdiğimde bir sabah dünyam değişti.

Güvenmeyin sakin kaldığı zamana,
Artar numaran arkanı döndüğün anda.
Geçti sanar unutursun ama,
Senin parçan senin hep boynunda.

Bende miyobum çizdirmeni tavsiye etmiyorum çünkü çizdirirsen göz numarası artmaya devam eder yani boşa gider. 20 21 22 yaş civarından sonra ol ergenlikte göz derecesi arttığı için çizdirince tekrar başlar ve maalesef bir kere çizdirdikten sonra ikinci kez çizdirmek mümkün değil.

Ve 17 yaşımda çizdireceğim. Yine 17 yaşımda MSÜ'ye başvuracağım. yaklaşık 6 8 aylık sürede büyürse bile çok az büyümez mi?
Sol gözüm düşüktü benim 0.75'ti. 7 gün sonrasına randevu almıştım 1.25 çıktı. O güne kadar bir sıkıntım olmamıştı bir de.

Bende miyobum çizdirmeni tavsiye etmiyorum çünkü çizdirirsen göz numarası artmaya devam eder yani boşa gider. 20 21 22 yaş civarından sonra ol ergenlikte göz derecesi arttığı için çizdirince tekrar başlar ve maalesef bir kere çizdirdikten sonra ikinci kez çizdirmek mümkün değil.

Artması problem değil MSÜ'deki sağlık mülakatından geçsem yeterli benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı