17 yaşındaki birine ne önerirsiniz?

Selam arkadaşlar. Ağustos'ta 18'e giriyorum. Borsa ile ufak çapta paralar kazandım. YouTube kanalımdan çok az bir gelirim var. Liseyi açıktan okuyorum. Gün içinde babamın iş yerinde çalı
Bilgisayar teknikerliği gayet iyi meslek parası da iyidir, genç yaşta çalışıp ileride rahat ederim diyerek çok iyi etmişsin. Vallaha 18'ime daha var ondan dolayı çok bir şey söyleyemem ama hayattaki yolunda başarılar dilerim.

Eğer ilginiz varsa yazılım alanına yönelebilirsiniz. Zaten bilgisayar teknikeri olmak istiyorsunuz ve bence girişimci kafaya sahipsiniz. Bu teknikerliğinizin sağladığı çevre ve yanında yazılım bilginizle güzel girişimlere imza atabilirsiniz diye düşünüyorum.

Hocam yazılım okumasın ileride pişman olur bir şirkete falan girerse patronunun göbeğini büyütmekten başka bir işe yaramaz 1 gün çalışma habersiz çıkışını verirler.

Hocam yazılım okumasın ileride pişman olur bir şirkete falan girerse patronunun göbeğini büyütmekten başka bir işe yaramaz 1 gün çalışma habersiz çıkışını verirler.
Yazılım okusun şirkete girsin demiyorum, iyi-kötü kendine bir yol çizmiş ve bilgisayar teknisyeni olacak. Ben bu teknisyenliğin yanına yazılım da koysun, ileride edindiği çevresiyle bir girişim yapabilir. Bu arkadaşın başarılı işlere imza atma potansiyelini yüksek görüyorum. Para hırsı yüksek.

Zaten yazılıma tek başına ben de güvenmiyorum. Yazılımı yine önerdiğim şekilde tıpın, ileridekideki doktor kariyerimin yanına koyacağım. Nerede ne olacağı belli olmaz. Yazılım bilmek resmen insana farklı bir dil biliyormuş hissiyatı veriyor.

Geri
Yukarı