17 Yaşından sonra boy uzar mı?

Epifiz bezine bakar her şey. Buradan net bir şey söylemek mümkün değil. Kiminin boy uzaması 16,17'de durur; kiminin 21'e kadar devam eder. Doktora gidip baktırman lazım ona da.

Selamun aleyküm arkadaşlar. 2002 doğumluyum, 17 'ye gireli 1 ay oldu, boyum 1.75. Biraz kamburluk var boyda, 3-4 cm fark ediyor dik durduğumda. Annem 1.61, baba da 1.70'ler ancadır yalnız sıkıntım ben ortaokuldayken 8 deyken aldığım pantolonlar kıyafetler su an halla oluyor, çok az kısa geliyor sadece biraz yani. 8'de iken boyum neredeyse su anki kadardır yani hatta arkadaşlar dalga geçiyordu, ellerim falan baya büyük diye yani 8'de bir uzadım daha sonra lise 3'e kadar çok az uzamışımdır. En fazla 5 cm yani arkadaşlar sizce 1.98, 2 metre boy olur mu, doktora daha gitmedim ama sürekli sırtımda omurgamda ağrılar var bileklerimde ağrılar var. Sizce bu yaştan sonra birden 30cm falan atıp 2m olur muyum, tahmini sizce?
Kardeş bu dediğin şeyi başarırsan eğer Guinness'in Rekorlar Kitabına girersin çünki bu bahsettiğin aynı rekor denemesi gibi.... İmkansızı başarmak gibi bir şey.. Ama tahminen bu yaştan sonra maximum 10 cm uzarsın...Benim
Selamun aleyküm arkadaşlar. 2002 doğumluyum, 17 'ye gireli 1 ay oldu, boyum 1.75. Biraz kamburluk var boyda, 3-4 cm fark ediyor dik durduğumda. Annem 1.61, baba da 1.70'ler ancadır yalnız sıkıntım ben ortaokuldayken 8 deyken aldığım pantolonlar kıyafetler su an halla oluyor, çok az kısa geliyor sadece biraz yani. 8'de iken boyum neredeyse su anki kadardır yani hatta arkadaşlar dalga geçiyordu, ellerim falan baya büyük diye yani 8'de bir uzadım daha sonra lise 3'e kadar çok az uzamışımdır. En fazla 5 cm yani arkadaşlar sizce 1.98, 2 metre boy olur mu, doktora daha gitmedim ama sürekli sırtımda omurgamda ağrılar var bileklerimde ağrılar var. Sizce bu yaştan sonra birden 30cm falan atıp 2m olur muyum, tahmini sizce?

Selamun aleyküm arkadaşlar. 2002 doğumluyum, 17'ye gireli 1 ay oldu, boyum 1.75. biraz kamburluk var boyda, 3-4 cm fark ediyor dik durduğumda. Annem 1.61, baba da 1.70'ler ancadır yalnız sıkıntım ben ortaokuldayken 8'deyken aldığım pantolonlar kıyafetler su an halla oluyor, çok az kısa geliyor sadece biraz yani. 8'de iken boyum neredeyse su anki kadardır yani hatta arkadaşlar dalga geçiyordu, ellerim falan bayağı büyük diye yani 8'de bir uzadım daha sonra lise 3'e kadar çok az uzamışımdır. En fazla 5 cm yani arkadaşlar sizce 1.98, 2 metre boy olur mu, doktora daha gitmedim ama sürekli sırtımda omurgamda ağrılar var bileklerimde ağrılar var. Sizce bu yaştan sonra birden 30cm falan atıp 2M olur muyum, tahmini sizce?

Tamamen genetik kanka, ben yıllardır basket oynuyorum, barfiks çekiyorum düzenli boy ile ilgili bir gelişim görmedim. Ailenin boyuna baktığımızda uzaman mümkün görünmüyor. Başvuracağın en mantıklı seçenek beslenmeni protein ve vitaminlerle zenginleştirmek ve uyku düzenini düzenlemek olur.

Selamünaleyküm arkadaşlar. Benim boyum şu an 189.190 arası 17 yaşındayım 18'e 5 ay kaldı sözde. 5 10 santim uzama şansım var mı 19 20'ye kadar? Bilen abilerim kardeşlerim tavsiye verebilir mi, teşekkürler saygılar.

Geri
Yukarı