1700 1800 TL AMD işlemcili Sistem Toplama

1. Zen işlemciler bütçenizden fazla olabilir konu hakkında iyi bir araştırma yapmanızı öneririm.

2.İntelin Pentium G4400 modeli neredeyse yarı fiyatına olmasına rağmen i3 işlemci ile aynı performansı verebiliyor skylake 1151 pin olan bu işlemci piyasadaki en ucuz ve en iyi F/P ürün diyebilirim.

3. Ekran kartı olarak kesinlikle ASUS RX460 Dual Fan 2Gb Modelini tavsiye ediyorum. (2Gb olmasına takılmayın yeni nesil olan bu kart size istediğinizi vericektir.

1. Zen işlemciler bütçenizden fazla olabilir konu hakkında iyi bir araştırma yapmanızı öneririm.

2.İntelin Pentium G4400 modeli neredeyse yarı fiyatına olmasına rağmen i3 işlemci ile aynı performansı verebiliyor skylake 1151 pin olan bu işlemci piyasadaki en ucuz ve en iyi F/P ürün diyebilirim.

3. Ekran kartı olarak kesinlikle ASUS RX460 Dual Fan 2Gb Modelini tavsiye ediyorum. (2Gb olmasına takılmayın yeni nesil olan bu kart size istediğinizi vericektir.
Cok tesekkur ederim

2.Intel'in Pentium G4400 modeli neredeyse yarı fiyatına olmasına rağmen i3 işlemci ile aynı performansı verebiliyor Skylake 1151 pin olan bu işlemci piyasadaki en ucuz ve en iyi F/P ürün diyebilirim.

G4400 ile 750Ti'ın darboğaz yaptığı ile ilgili bir çok konu var. RX 460 ile G4400 darboğaz olacaktır. G4400 yerine eski nesil bile olsa Athlon bir işlemci almak çok daha mantıklı. Daha iyi performans vermesi bir yana 4 çekirdekli olması avantaj. Intel alınacaksa oyun için en az i3 alınmalı.

Bunun dışında alamayacak olsanız bile Zen'i bekleyin fiyatları etkileyecektir.

750Ti eski bir kart darboğaz yapabilir ama rx460 a pek ihtimal vermiyorum sonuçta g4400 da rx460 da başlangıç seviyesindeki yeni nesil bileşenler.

750Ti ve Rx460 arasında 4-5 Fps fark var sadece. Hatta Nvidia destekli oyunlarda 750Ti daha önde.
G4400, intelin tek çekirdek performansı sayesinde güçlü, ama ne yazıkki günümüz oyunları 4 Çekirdek desteklemekte, bu sebepten ötürü i3 6100 Hyper-Threading ile baya bir önüne geçmiş oluyor. 4 çekirdek istemeyen oyunlarda tabii ki G4400 de yeterlidir. E-Spor oyunları gibi. i3 6100 ile Fx8350 kapışırken, g4400le kıyaslanması saçma. 4 Çekirdek isteyen oyunlarda takılmalar donmalar ve hatalar gerçekleşir. Oyun kapanır hatta bilgisayar kitlenir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı