₺1700 İşlemci ve Anakart Önerisi

Soğutucu da şart değil. Ben daha 70 dereceleri görmedim bu işlemci ile. Frekansı da hiç düşmüyor. Yani stok soğutucu yeterli oluyor çok ısınan bir işlemci değil.

Frekans hızında düşme oluyor mu 70 derecede? Belki Intel'ler bu konuda iyidir, benim 3300X 50-100Mhz indiriyor kendisini sıcaklıklar 60-65 üzerine çıkınca.

Frekans hızında düşme oluyor mu 70 derecede? Belki Intel'ler bu konuda iyidir, benim 3300X 50-100MHz indiriyor kendisini sıcaklıklar 60-65 üzerine çıkınca.

Hem 70 dereceyi çok zor görüyorum hem de hiç 4100'ün altına düştüğü görmedim şimdiye kadar.

İkinci elde, B450M anakart ve Ryzen 5 3600 kovalayabilirsiniz. LGA 1200 sokette ise, İ3 10100F+H410M anakart ile de ciddi performans alabilirsiniz. Birinci seçenekte ikinci el, ikincisinde ise sıfır ürünler olur. Ryzen 3600 ve İ3 10100F kıyaslamalarını da bırakayım. Kendiniz karar veriniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kararınızı da paylaşırsanız, bu durumdaki insanlara yardım etmiş olursunuz. Şimdiden iyi günlerde kullanınız.

İkinci elde, B450M anakart ve Ryzen 5 3600 kovalayabilirsiniz. LGA 1200 sokette ise, i3 10100F+H410M anakart ile de ciddi performans alabilirsiniz. Birinci seçenekte ikinci el, ikincisinde ise sıfır ürünler olur. Ryzen 3600 ve i3 10100F kıyaslamalarını da bırakayım. Kendiniz karar veriniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kararınızı da paylaşırsanız, bu durumdaki insanlara yardım etmiş olursunuz. Şimdiden iyi günlerde kullanınız.

@kino buradan frekans düşüyor mu diye bakabilirsiniz diyecektim ama işlemci hiç 65 derecenin üzerine çıkmıyor gördüğünüz gibi.

İkinci elde, B450M anakart ve Ryzen 5 3600 kovalayabilirsiniz. LGA 1200 sokette ise, İ3 10100F+H410M anakart ile de ciddi performans alabilirsiniz. Birinci seçenekte ikinci el, ikincisinde ise sıfır ürünler olur. Ryzen 3600 ve İ3 10100F kıyaslamalarını da bırakayım. Kendiniz karar veriniz.
Sanırım sıfır olarak alacağım. Herhangi bir marka öneriniz var mı acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı