1700₺ Telefon Tavsiyesi

• Konuyu başlatan Redburne
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 1B
Bana kalırsa samsunga yönelme derim xiaomi daha iyi. bende 9t almak istiyorum ama bi yandanda note 8 pro çok cazip geliyor çok zor seçim yapmak ya:/

Amoled ekrandaki 6000 mAh, IPS LCD'deki kaç mAh bataryaya denktir?
Tam bir şey demek zor ama eğer ki donanımlar birebir aynı olursa 6500-7000 MAH kapasitesine sahip bir IPS telefon ancak 6000'lik Amoled panelli telefonla kapışır. Amoled güç tüketimi bakımından ciddi oranda çok daha iyi.

Nette Realme 5 PRO 1830 TL, M30S ise 1850 TL. Note 8 ve A3 modelinin de şarjı sana yetecektir, A3 safkan arayüz olduğu için sevmiyorsun. Note 8 modeli de Xiaomi Türkiye garantili Trendyol sitesinde en ucuz gördüm orada da 1655 TL, 200 TL fark var arada az bir para değil. Note 8 fiyat açısından bana daha mantıklı geliyor açıkçası. Amoled ve daha iyi batarya istiyorum dersen tercihin M30S olmalı.

Farklı bir seçenek olarak Meizu 16 öneririm, ekrandan parmak izi, güzel bir ekran, gayet iyi bir ikili kamera kurulumu ve snapdragon 710 aslında gayet tercih edilebilir bir telefon.

Meizu güncelleme kısmında sorunlu bir firma, yoksa telefonları güzel. Güncelleme almayan bir ürün almayı herkes göze alamaz.
Selam telefon konusunda tecrübeli gibisiniz oyun ve gündelik performans için mi9t yi mi note 8 Pro'yu mu önerirsiniz? Mediateke güvenmek istiyorum ama emin değilim ısınma çok oluyor mu?

Meizu güncelleme kısmında sorunlu bir firma, yoksa telefonları güzel. Güncelleme almayan bir ürün almayı herkes göze alamaz.
Bu konuda haklısınız, ama telefon saf android ile çalışmıyor sonuçta, arayüzü de sürekli güncelleniyor 3-4 yıl boyunca android açısından bir sorun çıkacağını sanmam; yine de kişiye göre değişecek bir konu kesinlikle.

@Blondie Mediatek'e güvenmek istemiyorsanız tercihinizi 9T modelinden yana kullanın, Amoled ekran ve batarya avantajı var. Note 8 PRO modeli 9T modeline göre işlemciden kaynaklı biraz daha fazla ısınıyor ama ısınma sorunu yok Note 8 PRO modelinde Xiaomi sıvı soğutmalı bir yapıya sahip.
3-4 yıl boyunca android açısından bir sorun çıkacağını sanmam; yine de kişiye göre değişecek bir konu kesinlikle.
Uygulama uyumsuzları en fazla olur, telefon kullanılabirliğinden bir şey kaybet ama yine hoş bir durum değil güncelleme vermemesi. Meizu çok modele sahip bir firma da değil güncellemeleri nasıl bu kadar önemsemez anlam veremiyorum bir türlü.

@Blondie Mediatek'e güvenmek istemiyorsanız tercihinizi 9T modelinden yana kullanın, Amoled ekran ve batarya avantajı var. Note 8 PRO modeli 9T modeline göre işlemciden kaynaklı biraz daha fazla ısınıyor ama ısınma sorunu yok Note 8 PRO modelinde Xiaomi sıvı soğutmalı bir yapıya sahip.

Uygulama uyumsuzları en fazla olur, telefon kullanılabirliğinden bir şey kaybet ama yine hoş bir durum değil güncelleme vermemesi. Meizu çok modele sahip bir firma da değil güncellemeleri nasıl bu kadar önemsemez anlam veremiyorum bir türlü.
Teşekkür ederim Peki merak ettiğim birşey var oyun performansı olarak aralarında fark var mı güncel ve yeni çıkacak oyunlarda 2 side iş görür mü? benzer ise mi9t yi alacağım çünkü tasarımı çok hoş gözüküyor

@Blondie GPU olarak Note 8 PRO biraz daha iyi, çıkacak yeni oyunlarda ikisi de iş görür, güncel oyunlarda da. Tüm oyunları en yüksek kalite açmayabilir elbette, iş görür ama. Oyun testlerine Youtube üzerinden bakabilirsin iki cihazın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı