1700 TL RX 580 alınır mı?

Hocam kaplama kalitesi olarak düşük son 2 yılda çıkmış oyunlar için 4 GB VRAM yetersiz kart 1650 Super'le eşit az da olsa gideri var ama 4 GB VRAM en düşük ayarda bile yetersiz kalan oyunlar var.
Dostum tamam senin dediğini yapalım. Aç bakalım cyberpunk 2077'yi 8GB VRAM'i kullanacak şekilde dokuları ve gölgeleri yükle bakalım. Oyunu oynayabiliyor musun? Yine oynayamazsın. 3060'ın 12GB olması kadar saçma.

Sapphire Nitro+ 4 GB RX580 modeli.
Bir arkadaşımdan alacağım. Kartta herhangi bir sorun yok mining vs.

4 GB yetmez hocam gidin 1660 falan alın 6 GB olsun en azından veya para biriktirin RX6xxx serisi alın.

Kartın gücü belli. 8 GB olduktan sonra ne değişecek? Sen 8 GB'nin 8'ini de kullanacak kapasite yok ki. Git RDR2'de kullan bakalım 8 GB VRAM oyunu oynayabiliyor musun?

Sadece oyunun kullanması olarak bakma 2060'ım vardı RDR2'yi ultrada oynuyorduk ama arkada DC açıkken sıkıntı çıkarıyordu yetmiyordu. Diğer programların kullanımlarınıda önemsemek lazım.

Dostum tamam senin dediğini yapalım. Aç bakalım Cyberpunk 2077'yi 8 GB VRAM'i kullanacak şekilde dokuları ve gölgeleri yükle bakalım. Oyunu oynayabiliyor musun? Yine oynayamazsın. 3060'ın 12 GB olması kadar saçma.

Yahu hocam niye ısrar ediyorsunuz 4 GB VRAM yeterli diye ye-ter-siz isteiğiniz yerde araştırın 580 gideri azda olan bir kart ancak 4 GB VRAM tarihe gömüldü artık 2020'den sonra çıkan oyunlarda sıkıntılı.

Yok kardeşim 8 GB kartlar 1400-1500'e sürünüyordu alınmaz. Zaten hepsiyle 1 kere bile olsa minning yapılmıştır.

1 kere mining yapılması kartın performansını etkilemez Mining'den bu kadar korkmayın. 1 yıl boyunca mining yapan kart ile yapmamış kart arasında gözle görülür ısı harici fark yok. Isıyı'da termal macun ile çözersiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece oyunun kullanması olarak bakma 2060'ım vardı RDR2'yi ultrada oynuyorduk ama arkada DC açıkken sıkıntı çıkarıyordu yetmiyordu. Diğer programların kullanımlarınıda önemsemek lazım.
Sırf 8GB olsun diye ek para vermek saçma. Bu bütçeye bence kart gayet uygun. Ben olsam birazcık daha arttırır 1060 hatta 1070 falan alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı