1700 TL sıvı soğutma ve anakart önerisi

EmirAkdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
Selamlar. Arkadaşım bilgisayarında birkaç değişiklik yapmak istiyor. Stok işlemci fanı var. AMD'nin bu işlemcileri biraz fazla ısınıyor bu yüzden sıvı soğutmaya geçmek istiyor. En fazla 700 lira civarına sıvı soğutma önerebilirseniz memnun olurum. Ayrıca hazır elimiz değmişken anakartı da değiştirelim diyoruz. Bu anakarttan hangi anakarta geçersek fark hissedilir? Ya da hissedilebilir mi? Anakart için de en fazla 1000 liraya kadar çıkabilir arkadaşım. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Sistem:
AMD Ryzen 5 3600X İşlemci
Gigabyte RTX 2060 Ekran kartı
Gigabyte B450M S2H Anakart
16 GB 3000MHz Bellek
Adata NVMe 250GB SSD
1TB 7200RPM Sabit disk

Kardeşim yanlış anlama da neden anakart alıyor ki arkadaşın? O anakart yeterli olur gibi geldi bana :D Ona vereceği para yerine daha iyi bi erkan kartı düşünebilir bence. Hem sıvı soğutma da şart değil bence. Bende hava soğutma var Ryzen5 3600 ile yük altında bile en fazla 70 derece civarlarına geliyor. Tabii senin kararın.

Kardeşim yanlış anlama da neden anakart alıyor ki arkadaşın? O anakart yeterli olur gibi geldi bana :D Ona vereceği para yerine daha iyi bi erkan kartı düşünebilir bence. Hem sıvı soğutma da şart değil bence. Bende hava soğutma var Ryzen5 3600 ile yük altında bile en fazla 70 derece civarlarına geliyor. Tabii senin kararın.
Ben de öyle düşünüyorum ama kararsız zaten hala. İşlemcisinde ise 86 dereceleri gördüğümü hatırlıyorum. Ekran kartını güncellemesi daha mantıklı olur bence de.

Geri
Yukarı