17000-18000 TL RTX 3070 sistem önerisi

Bütçe
18000

slayer09

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar,

Birkaç haftadır araştırıyorum fakat bazı konularda hiç bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim.

Aklımda 20K gibi bir bütçe ile masası bile dahil bir sistem toplamak var. Tamamen Gaming amaçlı olacak diyebilirim.
Sadece kasa + monitör için maksimum 18K uygun olacaktır, yine de 20K'ya kadar önerilere açığım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum, aşağıda düşüncelerimi ve isteklerimi paylaşıyorum;

-- Ekran kartı olarak 3070 almayı düşünüyorum, daha önce hiç AMD ekran kartı ya da işlemci kullanmadım, Intel + NVIDIA ikilisine çok alışkınım.
3070 yerine farklı bir tavsiyeniz olursa da duymak isterim, aklımda ekran kartına ayıracağım maksimum bütçe 7500 TL.

-- Farklı farklı oyunlar oynadığımdan dolayı SSD kapasitesi önemli, açıkçası 512 GB pek yetmiyor, 1 TB olması çok mutlu eder, ayrıca 1-2 TB'lik bir HDD faydalı olacaktır.

--PSU, anakart, kasa, fanlar hakkında en ufak bir fikrim bile yok.

--Ekran için araştırdığım kadarıyla 144Hz 2K bir ekran güzel olacak gibi görünüyor, fakat markalar hakkında bir bilgim yok, aklımda monitör için ayırdığım bütçe 3000-3500 TL seviyelerinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rahat 3080 ve 244 hz monitör alınır diye düşünüyorum.
Anakart, kasa, ram, ssd her biri 1000'er TL tutuyor gibi, bunlara 4000 dersek, Ekran kartı ve Monitör için belirlediğim fiyatları harcarsam, 4000 + 7500 + 3500 = 15000 TL yapıyor, işlemci, psu vs hariç. O yüzden kafamda canlanmadı nasıl 3080 ve 244 hz olabileceği.

3080'in satış fiyatını şu an 9500 TL civarı görüyorum, Palit 3070'i 7100-7200 TL civarı gördüğüm için maksimum 7500 belirlemeyi uygun bulmuştum.

Eğer 3080 ve 244 hz yaparken işlemci, ram, ssd gibi diğer yerlerden kısmak gerekecekse yapmasam daha iyi diye hissediyorum, oyunlar konusunda hangi yolu seçmek mantıklı bilmiyorum tabii

Merhabalar arkadaşlar,

Birkaç haftadır araştırıyorum fakat bazı konularda hiç bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim.

Aklımda 20K gibi bir bütçe ile masası bile dahil bir sistem toplamak var. Tamamen Gaming amaçlı olacak diyebilirim.
Sadece kasa + monitör için maksimum 18K uygun olacaktır, yine de 20K'ya kadar önerilere açığım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum, aşağıda düşüncelerimi ve isteklerimi paylaşıyorum;

-- Ekran kartı olarak 3070 almayı düşünüyorum, daha önce hiç AMD ekran kartı ya da işlemci kullanmadım, Intel + NVIDIA ikilisine çok alışkınım.
3070 yerine farklı bir tavsiyeniz olursa da duymak isterim, aklımda ekran kartına ayıracağım maksimum bütçe 7500 TL.

-- Farklı farklı oyunlar oynadığımdan dolayı SSD kapasitesi önemli, açıkçası 512 GB pek yetmiyor, 1 TB olması çok mutlu eder, ayrıca 1-2 TB'lik bir HDD faydalı olacaktır.

--PSU, anakart, kasa, fanlar hakkında en ufak bir fikrim bile yok.

--Ekran için araştırdığım kadarıyla 144Hz 2K bir ekran güzel olacak gibi görünüyor, fakat markalar hakkında bir bilgim yok, aklımda monitör için ayırdığım bütçe 3000-3500 TL seviyelerinde.
Benimkide aynı

Öncelikle 3070'i o fiyatlara bulmanız zor, Sinerji'den hazır bir sistem bulup onu özelleştirdim. 3070'in stokları 1-2 aya düzelir, bekleyebilirseniz aynı fiyata 3070 alabilirsiniz.

1612518952719.png

Yeni konular

Geri
Yukarı