17000 TL'ye yazılım öğrencisi için laptop önerisi

Bütçe
10.000 17.000

TRWelder

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Argon Kaynakçısı
SSD veya HDD modeli
SSD 512
Öncelikle herkese iyi Sosyaller. 20 yıldır PC kullanırım, üst seviye bir masaüstü oyuncu bilgisayarı kullanmama rağmen laptoplar hakkında bilgim sıfır.
Yazılım okuyan lise öğrencisi bir kardeşim var. Bir laptop satın almam lazım fakat hem mesleği yazılımcı olan hem de laptoplar hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımın yardımına ihtiyaç duydum. Bir de oyun oynamayı seviyor. Araştırmalarım sonucu hem oyun hem iş hem de F/P ürünü olarak bir link bırakıyorum. Link hakkında bir sorum var Oyun için düşük grafiklerde 8 GB RAM iş görebilir ama özellikle yazılım için gerek duydukları programlar vs. için yeterli olur mu? Bu linke uygun bir laptop soğutucu öneriside alabilirim. Ha bir de oyunlarda ortalama ya da düşük ayarlarda sıcaklık değerleri kaç normaldir? Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler. Laptop tavsiyelerinizi de bekliyorum link atın. İyi Sosyaller.

MacBook M1 bazen 17500e düşüyor öğrenci indirimi ile. Alabileceğini en mantıklı cihaz sanırım. Zaten halihazırda iyi bir sisteminiz olduğu için oyun performansından ziyade taşınabilirlik ve batarya ömrü daha önemli.

MacBook M1 bazen 17500e düşüyor öğrenci indirimi ile. Alabileceğini en mantıklı cihaz sanırım. Zaten halihazırda iyi bir sisteminiz olduğu için oyun performansından ziyade taşınabilirlik ve batarya ömrü daha önemli.
evet macbook m1 modelini incelemiştim tekrar inceledim tavsiyenizle yalnız kendi pc mi paylaşmadığım için kendisinin tatmin olacağı bir cihaz bakmam gerekiyor :D

Kendiniz takabilirsiniz
evet sonradan yükseltmek istesem 16 ya ne gibi bir masraf çıkar mesela

evet sonradan yükseltmek istesem 16 ya ne gibi bir masraf çıkar mesela
Ram masrafı çıkar 500-600 TL civarı. Uğraşmak istemezseniz yukarda attığım HP gibi modelleri kovalayın :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığınız model gözümden kaçmış. Alınmaz, soğutması berbst ötesi. 3050 var diye fiyatına göre iyi sanmayın. Kaliteli bir 1650 daha çok iş yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı