17000TL PC toplama

Ya bayanlar. Bakın derdimi ben anlatamıyorum sanırım yani bunun başka açıklaması olamaz. Oturup GTA 5 oynamayı en azından 1 2 sene düşünmüyorum. Yani o yüzden 3070 falan önermeyin gözünüzü seveyim 10 bin lira verip kullanmayacağım kartı niye alayım ben ya. Depolama ve dosya aktarım hızı benim için önemli. Bir de kasanın tipi şık olsun yeter. Yani o kasayı özelliğinden değil tipinden dolayı seçiyorum çünkü para benim ve ben o tipi beğendim. Sistem toplamayı çok iyi bilsem burada zaten yardımınızı istemem o yüzden bihaber yazan arkadaşların bunu göz ardı etmemesi gerek. Benim sizden istediğim şu. Ben 2 yıl sonra ekran kartı ve işlemciyi değiştirdiğimde bu anakart bunu destekler mi? Seçtiğim diğer parçalarla anakartın uyumu nasıldır? Bu kadar basit ya.

Welcome sherlock holmes.

Hocam uyumsuz olur o parcalar. O anakarta cok dusuk 3070 almanıza da gerek yok 2060 alabilirsiniz. 1650 ve i3 10100F takarsanız sorun yasarsiniz. Hem hızlı olmasini da istiyorsunuz AMD Ryzen 5'ya da Ryzen 7 alın. 3000 serisi de olur. Hem 2 yıl sonra cıkacak parcaları bilemezsiniz.

Hocam uyumsuz olur o parcalar. O anakarta cok dusuk 3070 almanıza da gerek yok 2060 alabilirsiniz. 1650 ve i3 10100F takarsanız sorun yasarsiniz. Hem hızlı olmasini da istiyorsunuz AMD Ryzen 5'ya da Ryzen 7 alın. 3000 serisi de olur. Hem 2 yıl sonra cıkacak parcaları bilemezsiniz.
Teşekkür ederim hocam. Aradığım şey bu işte. Ben de buna göre tekrar düzenlerim. Teşekkürler.

Ayrıca bu ayki 3. Sistem toplaması diyen arkadaşa şunu ileteyim. Zaten bu başlıkta olduğu gibi onlarda da birtakım sorunlar çıkıyor. Tekrar araştırıyorum. Önceliğimi belirliyorum ve ona göre tekrar oluşturuyorum. Başlıklardan birinde ekran kartsız sistem var artık oyun ihtiyacımın ne kadar az olduğunu ordan bile anlayabilirsiniz.

Vatan Bilgisayar'a gittim. Çok basit ve mantıklı bir açıklama yaptı. Kısaca özetleyeyim. İşlemci ve ekran kartını birkaç sene sonra değiştirmek SSD HDD RAM gibi parçaları değiştirmekten çok daha maliyetli. Daha fazla zarara uğrarsın dedi. Bana böyle mantıklı tavsiyeyi Technopat Sosyal'den beklerken Vatan çalışanının vermesi başta garip gelse de şu an mantıklı buluyorum. Yorum yapan herkese teşekkürler. Benim sorduğum dışında gereksiz boş yapıp sonra ben sinirlenince rep yapanlara da teşekkürler. O boş vakitlerini ayırdılar çünkü. Yılbaşına fiyatların kampanyaya gireceğini söylüyorlar. Alınca atacağım buraya. Böylelikle boş yapmadığımı da görmüş olursunuz.

Ayrıca Technopat yetkililerine de bir tavsiyem var. Repleri dikkate alırken tartışmayı okuyup gereksiz şeyler yazanları da görün olur mu? Yazım yanlışı diye verdiğiniz raporda İngilizce sözcük var yazım yanlışı bile yok. Sizi seven insanları forumdan soğutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı