1700TL monitör önerisi

Krmdmrz

Hectopat
Ortalama 1700TL'ye kadar çıkabilirim. 24 inç 1080p IPS panel 144Hz ve üstü mümkünse yüksekliği ayarlanabilir bir monitör arıyorum. Ölü piksel ve ghosting sorunu olmaması çok iyi olur. Mümkünse kullandığınız/bildiğiniz monitörleri tavsiye edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
CRG50 alınmaz:oops:.

CRG50 alınmaz:oops:.

Hocam VA düşünmüyorum IPS olması önemli benim için.

Ölü piksel ve ghosting konusunda bir sıkıntıları var mıdır bu iki modelin? MSI olan görünüş olarak hoşuma gitti ama Samsung'u da alabilirim. Ölü pikselde değişim yapıyorlar kı biliyor musunuz?

Kullanım amacınızı belirtseniz de ona göre önermek çok daha mantıklı olmaz mı?

İstediğim özellikleri söyledim kullanım amacı çok fark yaratmayacaktır fakat söyleyeyim; yatakta yatarken dizi film de izleyeceğim, oturup hem AAA hem de FPS oyunu da oynayacağım.
Not: Şu anda 40” 60Hz TV kullanıyorum.

İstediğim özellikleri söyledim kullanım amacı çok fark yaratmayacaktır fakat söyleyeyim; yatakta yatarken dizi film de izleyeceğim, oturup hem AAA hem de FPS oyunu da oynayacağım.
Not: Şu anda 40” 60Hz TV kullanıyorum.
S2422HG gayet iyi seçim olur. Şu TN vs VA vs IPS görseline göre konuşuyorsanız, o görsel renk gamutu değerleri yakın olduğu zaman doğru olur ancak S2422HG %90 DCI P3 sağladığı için %72 NTSC IPS panellerden daha iyi olur.

Hocam VA düşünmüyorum IPS olması önemli benim için.

Ölü piksel ve ghosting konusunda bir sıkıntıları var mıdır bu iki modelin? MSI olan görünüş olarak hoşuma gitti ama Samsung'u da alabilirim. Ölü pikselde değişim yapıyorlar kı biliyor musunuz?
MSI'da ölü piksel olabilir, Samsung'da çok yaşayan görmedim. Çevremde 4-5 kişi aldı ve hiç kimse ölü piksel almadı.

S2422hg gayet iyi seçim olur. Şu TN vs VA vs IPS görseline göre konuşuyorsanız, o görsel renk gamutu değerleri yakın olduğu zaman doğru olur ancak S2422hg %90 dcı P3 sağladığı için %72 NTSC IPS panellerden daha iyi olur.

Hocam açı farkından dolayı yataktayken TN panel ile izleme şansım yok gibi bir şey. Bu yüzden IPS istiyorum yoksa renk tonlarına değer vermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı