17'3 inç laptop için soğutucu tavsiyesi

Hocam yukarıda dediğimiz gibi aman aman bir performansa sahip soğutucu yok, ama plastik gövdeli ürünlerden ziyade daha iletken yüzeyli soğutucular iş görecektir. Onun haricinde youtube üzerinde sıvı metalli termal macun yerine kullanmanın bauağı işe yaradığı bir video gördüm onu deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak bende gün içerisinde laptop kullanıyorum ama artık 90 derecede olmasına alıştım pek sorun etmiyorum. 😄
😄
Sıvı metal uygulamaya girilecek riskle daha kaliteli termal macun ve padler ile yakın sonuçlar alınabilir..

Vakumlu soğutucu nasıl oluyor acaba?
Fanın oraya yapıştırıyorsun hava çekiyor. Uzun vadede fanı zorladığına ve zarar verdiğine dair şeyler duydum.

Sıvı metal uygulamaya girilecek riskle daha kaliteli termal macun ve padler ile yakın sonuçlar alınabilir..

Fanın oraya yapıştırıyorsun hava çekiyor. Uzun vadede fanı zorladığına ve zarar verdiğine dair şeyler duydum.
Sıvı metal uygulamasının termal iletimine herhangi bir macun veya ped ulaşamaz, yorumunuz çok hatalı zaten bir zahmet herkes yapmasın :) gerçekten soğutmak için her yolu deneyebilecek olan birisi deneyebilir.

Sıvı metal uygulamasının termal iletimine herhangi bir macun veya ped ulaşamaz, yorumunuz çok hatalı zaten bir zahmet herkes yapmasın :) gerçekten soğutmak için her yolu deneyebilecek olan birisi deneyebilir.
Evet içinde dönmeyi bile beceremeyen 6 santim çapındaki fana sıvı metal çok büyük etkiler edecektir asla o fanın rezilliği yüzünden orada bir darboğaz olmayacaktır siz de haklısınız :):):)

Evet içinde dönmeyi bile beceremeyen 6 santim çapındaki fana sıvı metal çok büyük etkiler edecektir asla o fanın rezilliği yüzünden orada bir darboğaz olmayacaktır siz de haklısınız :):):)
Şahsen çift fanlı modellerde çok büyük etki edecek test sonuçları ortada buna rağmen böyle yorum atmanız düşündürücü. Gerçi açıklmaya izah etmişsiniz zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen çift fanlı modellerde çok büyük etki edecek test sonuçları ortada buna rağmen böyle yorum atmanız düşündürücü. Gerçi açıklmaya izah etmişsiniz zaten.
Evet abi firmalar ürün sahiplerini sevmediği için içine bir yere sürtse bütün cihazı tuğla edecek metal yerine macun koyuyor.

Benim de bir tek bu model aklıma yattı açıkçası. Bende laptopu yeni aldım şu an havalar daha çok soğuk değilken 80-90'ları görüyorum. Yazı düşünemiyorum artık :)
Hocam aldınız mı bunu, ben de düşünüyorum.

Geri
Yukarı