17'3 inç laptop için soğutucu tavsiyesi

17.3 inç 2 küsür kilo canavarıma ilk zamanlar 3-4 tane soğutucu denedim, en başarılı olan bu son aldığım oldu. Öneririm. Hem estetik, hem sağlam, hem de soğutma performansı en iyi olan.
Laptop modeli MSI GE75.
İlla da fanlı olsun diyorsanız, en iyisi açık ara şu model. Tabi satışta buabilirseniz.
Bu bile üstteki fansız kadar iyi soğuk tutmadı benim canavarı.

Asıl soğutmayı termal macun sağlıyor bu arada, bir kere Kryonaut sürün, 6 ay keyfinize bakın.

17.3 inç 2 küsür kilo canavarıma ilk zamanlar 3-4 tane soğutucu denedim, en başarılı olan bu son aldığım oldu. Öneririm. Hem estetik, hem sağlam, hem de soğutma performansı en iyi olan.
Laptop modeli MSI GE75.
İlla da fanlı olsun diyorsanız, en iyisi açık ara şu model. Tabi satışta buabilirseniz.
Bu bile üstteki fansız kadar iyi soğuk tutmadı benim canavarı.

Asıl soğutmayı termal macun sağlıyor bu arada, bir kere Kryonaut sürün, 6 ay keyfinize bakın.
Hocam ben de GE78 için alıcam da. Maksat laptop yüksekte olsun fana gerek yok. Bide ev çok tozlu hemen tozlanıyor masada durunca. 17 inç yalnız bendeki, bu attığınız ssehbamsı şey işe yarar mı diyorsunuz yani?

Ayarlanmıyormuş ama bu, ayarlansa iyidi.

Hocam ben de GE78 için alıcam da. Maksat laptop yüksekte olsun fana gerek yok. Bide ev çok tozlu hemen tozlanıyor masada durunca. 17 inç yalnız bendeki, bu attığınız ssehbamsı şey işe yarar mı diyorsunuz yani?
Gayet işe yarar. Ama dediğim gibi asıl soğutmayı termal macun yapıyor. Daha sonra da bakımlı temiz fanlar. Bu iki şartı sağladığın zaman ekstra fanlar bir işe yaramıyor zaten. Onların üflediği hava bizim makinelerin fanların gücünün %10'u falan, işlevsiz yani. Bu attığım demir laptopu yüksekte tuttuğu için fanın temiz havayı rahat almasını sağlıyor. O yüzden performansı gayet iyi. Ayrıca alt kısımda oluşan boşluğa da klavyemi koyuyorum, yani alandan da tassarruf yaptırıyor. Gayet kullanışlı bir ürün. Muhtemelen başına iş gelene kadar başka bir stand almam.
Bendeki de 17. Metal olduğu için rahat taşıyor.
Evet ayarlanmıyor, bence gerek de yok. Gayet yüksekte duruyor.

Ha bu arada, fanın temiz havayı rahat alması kadar rahat atabilmesi de önemli. Mümkünse fan çıkışlarının en azından 20 cm kadar boşluğu olsun. (Önerim 40 cm kadar) Benim aile evimdeki masamda çıkışların önünde engel var, o yüzden sıcak bölge oluşuyor ve fan kendi attığı sıcak havayı tekrar alıp soğutmaya çalışıyor. Bu da önemli bir detay.

Son düzenleme:
Gayet işe yarar. ama dediğim gibi asıl soğutmayı termal macun yapıyor. Daha sonra da bakımlı temiz fanlar. bu iki şartı sağladığın zaman ekstra fanlar bir işe yaramıyor zaten. Onların üflediği hava bizim makinelerin fanların gücünün %10'u falan, işlevsiz yani. Bu attığım demir laptopu yüksekte tuttuğu için fanın temiz havayı rahat almasını sağlıyor. O yüzden performansı gayet iyi. Ayrıca alt kısımda oluşan boşluğa da klavyemi koyuyorum, yani alandan da tassarruf yaptırıyor. Gayet kullanışlı bir ürün. Muhtemelen başına iş gelene kadar başka bir stant almam.
Bendeki de 17. metal olduğu için rahat taşıyor.
Evet ayarlanmıyor, bence gerek de yok. Gayet yüksekte duruyor.

17cm biraz alçak kalıyor, eğilme bükülme de dersek. En az 20 olmalı benim için. Teşekkürler.

17cm biraz alçak kalıyor, eğilme bükülme de dersek. En az 20 olmalı benim için. Teşekkürler.
Siz bilirsiniz, ama diğer standlarda aşağı yukarı o kadar kaldırıyor laptopu, daha fazlası ağırlık merkezi bakımından tehlikeli oluyor. Malum laptopun en ağır yeri ekranı, arkaya doğru dengesizlik ihtimali var. Aklınızda bulunsun. Bu attığım yüksekliği sağlarken ağırlık merkezini de koruyor. Stand seçerken önemli bir detay.

Siz bilirsiniz, ama diğer standlarda aşağı yukarı o kadar kaldırıyor laptopu, daha fazlası ağırlık merkezi bakımından tehlikeli oluyor. Malum laptopun en ağır yeri ekranı, arkaya doğru dengesizlik ihtimali var. Aklınızda bulunsun. Bu attığım yüksekliği sağlarken ağırlık merkezini de koruyor. Stand seçerken önemli bir detay.
hmm anladım, ekranı geriye attıkça devrilmez yani bunda ?

hmm anladım, ekranı geriye attıkça devrilmez yani bunda ?
Yani tamamen yatırmayacaksanız devirlmez. Şekil ile göstereyim en iyisi yazarak anlatması çok zor.
Anlatacağım sadece 17 inç büyük ve ağır laptoplar içindir, günlük laptoplarda böyle bir durum olmaz, zaten hafifler.
1695143683940.png
Burada A mesafesi B mesafesinden daha kısa. Tork gibi düşün, 1. şekildeki laptopun gövde kısmının ağırlık merkesi A/2, 2. şekilde B/2. Ekranın ağırlığını gövdenin ağırlığı ikisinde de koruyor, böylece düşmüyor. Yoksa dengesizlik olur arkaya düşer. Fakat şöyle bir durum var, A/2, B/2 mesafesinden uzun. Bu yüzden 1. laptop daha rahat konumda. 2. şekildeki standın açısını, yüksekliği 20 cm yapmak amacıyla kaldırırsan B mesafesi kısalacak. Dolayısıyla B/2 ağırlık merkezi de ekrana yaklaşacak. Bu durumda laptop daha dengesiz olur. Örneğin yanlışlıkla masaya vurdun, 2. laptop düşebilir, ama 1. düşmez. Kısaca böyle.
Ekranı 90 dereceden geri yatırırsanız denge kurması daha zor olacak zaten, bu durumda yine 1. şekil daha avantajlı.
Bende ikinci şekildeki standdan da var, seyahetler için. Çok dengesiz, çok yükseğe çıkartmıyorum o yüzden. Alacaksanız linki bu, önerebilirim iş görür.

Son düzenleme:
Yani tamamen yatırmayacaksanız devirlmez. Şekil ile göstereyim en iyisi yazarak anlatması çok zor.
Anlatacağım sadece 17 inç büyük ve ağır laptoplar içindir, günlük laptoplarda böyle bir durum olmaz, zaten hafifler.
Eki Görüntüle 1949808Burada A mesafesi B mesafesinden daha kısa. Tork gibi düşün, 1. şekildeki laptopun gövde kısmının ağırlık merkesi A/2, 2. şekilde B/2. Ekranın ağırlığını gövdenin ağırlığı ikisinde de koruyor, böylece düşmüyor. Yoksa dengesizlik olur arkaya düşer. Fakat şöyle bir durum var, A/2, B/2 mesafesinden uzun. Bu yüzden 1. laptop daha rahat konumda. 2. şekildeki standın açısını, yüksekliği 20 cm yapmak amacıyla kaldırırsan B mesafesi kısalacak. Dolayısıyla B/2 ağırlık merkezi de ekrana yaklaşacak. Bu durumda laptop daha dengesiz olur. Örneğin yanlışlıkla masaya vurdun, 2. laptop düşebilir, ama 1. düşmez. Kısaca böyle.
Ekranı 90 dereceden geri yatırırsanız denge kurması daha zor olacak zaten, bu durumda yine 1. şekil daha avantajlı.
Bende ikinci şekildeki standdan da var, seyahetler için. Çok dengesiz, çok yükseğe çıkartmıyorum o yüzden. Alacaksanız linki bu, önerebilirim iş görür.
Hocam almıştım da iptal edicem şimdi. Ben çünkü bunu taşimam da gerekiyor. Mecbur katlanabilir bir sey almam lazim. Onun icin oneriniz var mi?

Bu nasildir sizce.

Hocam almıştım da iptal edicem şimdi. Ben çünkü bunu taşimam da gerekiyor. Mecbur katlanabilir bir sey almam lazim. Onun icin oneriniz var mi?

Bu nasildir sizce.
Hocam bir önceki mesajın sonunda aynısının linkini koymuştum zaten. Fena değil, iş görüyor. Ama dediğim gibi çok yükseltmeyin.
Beraberinde taşıma çantası da geliyor onun, yani bana geldi. Taşıma kolaylığı var yani.

Hocam bir önceki mesajın sonunda aynısının linkini koymuştum zaten. Fena değil, iş görüyor. Ama dediğim gibi çok yükseltmeyin.
Beraberinde taşıma çantası da geliyor onun, yani bana geldi. Taşıma kolaylığı var yani.
Ben normalde monitör bagli kullaniyorum. Memlekete gidecegim zaman monitoru de tasiyodum arabada sıkıntı oluyordu. Şimdi bu stand yeterli olur. Evde stand havada tutsa altı hava alsa yeterli, monitor kullanıyorum çünkü. Sag olun.

Sizin attiginiz linkte satiş yok.

@toomanynights hocam size herhangi bir yerden ulasma sansim var mi ozel birkac soeu sormam gerekiyor laptop hakkinda, dc verir iseniz ekleyeyim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı