1735TL Orta Seviye Oyun Bilgisayarı

Obscurty

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, daha önce 2600TL civarında sistemler toplamıştım forumdaki arkadaşlar ve kendim için fakat o sistemi toplayana kadar maddi durumumda oldukça önemli düşüşler meydana geldi ve çok daha mütevazı bir sistem toplamak durumunda kaldım. Aslında oldukça merak ettiğim bazı sorular var, deneyimli arkadaşlar bunları cevaplarsa gerçekten çok memnun kalırım.

Aşağıdaki sistemi topladığım takdirde anakart yerleşiminde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım merak ediyorum, RAM slotlarının veya ekran kartı slotunun kapanması gibi durumlar söz konusu olur mu acaba ?

sistem.jpg

sistem.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi bahsettiğiniz şekilde topladığım zaman maliyet yükseliyor. Amacım minimum seviyede bir oyun bilgisayarı toplamak. Az önce vatanda soğutucu ve anakart vardı ve anakartın üstüne yerleştirirken sorun çıkmıyordu fakat yükseklikten dolayı kasaya sığar mı emin değilim bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum.

Maliyeti minimum tutuyorum demişsin ama o anakart bence biraz fazla lüks. Ankartı H81M-P33 kasayı XIGMATEK Asgard 500W ile değiştirmeni ve soğutucuyu çıkartıp işlemciyi i3 4170 ya da 4160 ile değişmeni öneririm.

Böyle daha iyi oldu dostum. Eğer ön usb 3.0 portu benim için çok önemli değil dersen 600wlık sistemi de alabilirsin.

Dosya Ekleri

• sss.jpg
    sss.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 380
  • sisstem.jpg
    sisstem.jpg
    44,4 KB · Görüntüleme: 488
Son düzenleme:
Burada aşırı bir fark yok, 40 liralık bir farkı bu fiyatın yanında elbette ödeyebilirim. Ayrıca soğutucu da ekledim sisteme; technopat'ın izlediğim bir incelemesinde 3258'in oc ile i5 e yakın sonuçlar verdiğini gördüğüm için ve aynı zamanda çok uygun bir işlemci olduğunu düşündüğüm için bu sistemde karar kıldım. Yani oc yapacağım. Önerileriniz ve yardımcı olmaya çalıştığınız için gerçekten çok teşekkürler ama sorduğum soru anlaşılmamış galiba. Sorduğum soru tam olarak şu:

Sistemi topladığım takdirde anakart yerleşiminde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım merak ediyorum, RAM slotlarının veya ekran kartı slotunun kapanması gibi durumlar söz konusu olur mu acaba ?

Ekran kartını r9 270 yapıp daha fazla performans alabilirsin, işlemciyi 4160-70 ile değiştirebilirsin. Kasa hakkında bir fikrim yok. Anakarttan kıssakta olur diyorsan h81m-p33 alabilirsin. Sistem uyumlu parçalar birbirini kapatmayacak fakat kasayı bilmiyorum hocam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı