175 65 14 ebat lastik önerisi

Omer Faruk S

Kilopat
Daha fazla  
1999 model Toyota Corolla aracıma 175 65 14 yazlık lastik almayı düşünüyorum. Geçen günlerde 2-2 çıkma lastik aldım Barum Brilantis ve Goodyear eagle sport aldım çıkma olarak aldığım günün ertesi günü yağmurlu yolda arabanın arkası gelmesi sonucu toplamaya çalışırken kaldırıma çarptım ve jantım yamuldu ve lastiğim patladı. Ve bu olaydan sonra sıfır lastik almaya karar verdim. Öğrenci olduğumdan çok bir bütçem yok aileme muhtaç olmadan aracıma bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 175 65 14 ebat için hangi marka model lastik önerebilirsiniz? Aşağıya birkaç tane lastik markası modeli bırakıyorum kullananlar beni bilgilendirirse çok sevinirim.

Falken sincera SN110 ecorun:
Islak zeminde: A
Yakın verimliliği: C
Ses desibeli: 69.

Dunlop 175/65R14 82t TL sptouringr1.
Islak zeminde: A
Ses desibeli: 69.

Barum bravuris 5 HM.
Islak zeminde: B
Ses desibeli: 70.

Efsane kasanın yol tutma konusunda çok sıkıntısı var. Yerinizde olsam, şu mevsimde kesinlikle o araca kış lastiği takarım. Bende de benzer bir araç var, Milestone'dan Sava'ya geçiş yaptım. Şuan eskisi gibi kaymıyor, yolu çok iyi tutuyor. 140-180 arasında çok ses yapıyor ama olsun. 1-2 ay önce aynı ebatlarda Sava lastiğin tanesine 860 vermiştim şimdi ne oldu bilmiyorum.

Bunu almıştım değerlendirmeleri nasıl bilmiyorum fakat iyi bir lastik.

Efsane kasanın yol tutma konusunda çok sıkıntısı var. Yerinizde olsam, şu mevsimde kesinlikle o araca kış lastiği takarım. Bende de benzer bir araç var, Milestone'dan Sava'ya geçiş yaptım. Şuan eskisi gibi kaymıyor, yolu çok iyi tutuyor. 140-180 arasında çok ses yapıyor ama olsun. 1-2 ay önce aynı ebatlarda Sava lastiğin tanesine 860 vermiştim şimdi ne oldu bilmiyorum.

Bunu almıştım değerlendirmeleri nasıl bilmiyorum fakat iyi bir lastik.
Aracım efsanenin bir üst kasası :D önceden sava ve debicalar vardı çok memnundum Ve İzmir de yaşadıığım için kış lastiği çok kullanılmıyor ondan dolayıdır ki yaz lastiklerine yöneldim.

Aracım efsanenin bir üst kasası :D önceden sava ve debicalar vardı çok memnundum Ve İzmir de yaşadıığım için kış lastiği çok kullanılmıyor ondan dolayıdır ki yaz lastiklerine yöneldim.
Hocam sadece milestone, continental, kormoran, sava deneyimledim bu tarz araçlarda. Ucuz ve f/p istiyorsanız kesinlikle Sava bakın. Yan firmaların en iyisi olabilir. Kışlık lastik yaptığı gibi yazlık lastik yapar mı bilmiyorum ama. Bir de ek olarak, aracın ön arka lastiklerini farklı mı kullanıyorsunuz? Efsane kasa sandım fakat şimdi tekrar baktığımda kullanmış olduğunuz kasanında yol tutma problemi var. 175'lik takılıyorsa siz onu 185 yapın şahsen ben öyle yapıyorum. Yol tutma seviyesi çok artıyor. Yeni alacağınız lastikleri 185'lik almanızı öneririm.

Hocam sadece milestone, continental, kormoran, sava deneyimledim bu tarz araçlarda. Ucuz ve f/p istiyorsanız kesinlikle Sava bakın. Yan firmaların en iyisi olabilir. Kışlık lastik yaptığı gibi yazlık lastik yapar mı bilmiyorum ama. Bir de ek olarak, aracın ön arka lastiklerini farklı mı kullanıyorsunuz? Efsane kasa sandım fakat şimdi tekrar baktığımda kullanmış olduğunuz kasanında yol tutma problemi var. 175'lik takılıyorsa siz onu 185 yapın şahsen ben öyle yapıyorum. Yol tutma seviyesi çok artıyor. Yeni alacağınız lastikleri 185'lik almanızı öneririm.
Anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

Geri
Yukarı