1750 TL AM4 Anakart Önerisi

Buraktas95

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçem normalde 1500TL. Fakat 1750 TL ye kadar esnetmeyi düşünüyorum. Ama bana önerdiğiniz kartlarda lütfen önerme sebeplerinide yazabilirmisiniz.. B550 veya X570 Almayı düşünüyorum.

Benim önceden incelediklerim

1- MSİ MAG B550M MORTAR WİFİ
2- MSİ MPG X570 GAMİNG PLUS
3- MSİ MPG B550 GAMİNG PLUS

Bunlar arasında seçim yapamadım. 1. seçenek sıcak geldi gibi oldu. Bir videoda ryzen 9 5900X i 5 ghzlerde çalıştırabiliyordu.

Anakart yenileme sebebim hem ileriye dönük ryzen 7 5800x gibi işlemcilere geçeceğim de kullanabilmek.
Hemde şuanki işlemcim ekran kartımı beslemekte sıkıntı yaşatıyor. OC yapmak istiyorum. OC esnasında serin bir anakart süper olur. Şimdiden yorum yapacak olan herkese çok teşekkür ederim. (Her türlü öneriye sebebiyle birlikte açığım dostlar)

Arkadaşlar bütçem normalde 1500TL. Fakat 1750 TL'ye kadar esnetmeyi düşünüyorum. Ama bana önerdiğiniz kartlarda lütfen önerme sebeplerini de yazabilir misiniz? B550 veya X570 almayı düşünüyorum.

Benim önceden incelediklerim.

1- MSI MAG B550M Mortar Wi-Fi
2- MSI MPG X570 GAMING Plus.
3- MSI MPG B550 GAMING Plus.

Bunlar arasında seçim yapamadım. 1. seçenek sıcak geldi gibi oldu. Bir videoda Ryzen 9 5900X i 5 GHz'lerde çalıştırabiliyordu.

Anakart yenileme sebebim hem ileriye dönük Ryzen 7 5800X gibi işlemcilere geçeceğim de kullanabilmek.
Hemde şu anki işlemcim ekran kartımı beslemekte sıkıntı yaşatıyor. OC yapmak istiyorum. OC esnasında serin bir anakart süper olur. Şimdiden yorum yapacak olan herkese çok teşekkür ederim. (her türlü öneriye sebebiyle birlikte açığım dostlar)

X570 bütçene uygunsa alabilirsin ama şu anki işlemcin bu anakart ile çalışıyor mu kontrol et.

Tabiki. Bu modelle https://www.epey.com/anakart/asus-rog-strix-b550-f-gaming.html neredeyse aynı görünüş haricinde ve ikisi de güzel kart. Dediğim gibi Son 2 ayda en az zammı bu almış görünüyor yani rog strix b550-A 1750 TL güzel fiyat. O kadar para vermek istemiyorum diyorsanız Tuf B550 üzmez .
Ben B550 gaming edge wifi kullanıyorum aldığımda 1750 TL civarıydı ,Tuf b550 wifi 1500, Tomahawk 1600, Rog strix A ve F ikisi de 1700 civarındaydı. Yani o zamana göre en az zammı alanlar Rog B550-A ve Tuf b550.
Aceleniz yoksa biraz indirim kovalayın bu site üzerinden takip edin.
Cuma günleri incehesap gaming gecesinde genelde asus tuf modelleri indirime girer her cuma. Onu bir bekleyin. Yani 1 hafta indirim kovalasanız istediğiniz ürünü 200 TL daha ucuza alabilirsiniz.

Tabiki. Bu modelle https://www.epey.com/anakart/asus-rog-strix-b550-f-gaming.html neredeyse aynı görünüş haricinde ve ikisi de güzel kart. Dediğim gibi Son 2 ayda en az zammı bu almış görünüyor yani rog strix b550-A 1750 TL güzel fiyat. O kadar para vermek istemiyorum diyorsanız Tuf B550 üzmez .
Ben B550 gaming edge wifi kullanıyorum aldığımda 1750 TL civarıydı ,Tuf b550 wifi 1500, Tomahawk 1600, Rog strix A ve F ikisi de 1700 civarındaydı. Yani o zamana göre en az zammı alanlar Rog B550-A ve Tuf b550.
Aceleniz yoksa biraz indirim kovalayın bu site üzerinden takip edin.
Cuma günleri incehesap gaming gecesinde genelde asus tuf modelleri indirime girer her cuma. Onu bir bekleyin. Yani 1 hafta indirim kovalasanız istediğiniz ürünü 200 TL daha ucuza alabilirsiniz.
Takip edeceğim umarım denk gelir :)
Msi önermiyorsunuz sanırım

MSI'dan kastınız b550 mortar wifi ise 1800 TL'ye tabiki önermiyorum 1400 TL civarına düşerse belki alınabilir. mATX bir anakart. O fiyatlara onu vermektense eğer mATX anakart olur derseniz kesinlikle Asus tuf b550m plus wifi öneririm. Onun da fiyatı 1600lere çıkmış. Üzücü... Msı çok güzel modelleri var ama çok pahalandı Tomahawk/Gaming edge wifi/ gaming carbon hepsi güzel. Cuma günü incehesap gaming gecesini kesin bekleyin. B550 ya da x570 anakartlarda kesin indirim olur .

Geri
Yukarı