₺18.000 laptop önerisi

Bütçe
18.000
Eğer harici klavye ile kullanırsanız hiç sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca ingilizce qwerty klavyeyi windowstan seçip de kullanabilirsiniz. Sadece fiziksel olarak tuşların yerleri yanlış olur. Sepete ekleyip ödeme ekranına geldiğinizde amazon size bütün masraflar dahil bir fiyat veriyor. Bence burada önemli olan husus markanın türkiye distribütörüne mail atıp uluslararası garanti olup olmadığını sormanız.

Hayır ama 3070li laptop yurtdışı olduğu için 3060lı olana öncelik verdim. Yoksa benim izlediğim kadarıyla 3060 ve 3070 arasında yaklaşık %20lik fark var laptoplarda. Eğer yurtdışı imkanınız genişse us ve almanyadaki modellere de bakabilirsiniz. 18-19 bandına çok güzel 3070li laptoplar var ama stok durumu ne halde bilmiyorum.
Amazon çok fazla bir masraf koymadı ama Gümrük Vergisi ne kadar olur Türkiye'ye girişinde onu bilmiyorum. Yine de dediğiniz gibi yapıp uluslararası garantisinin olup olmadığını öğrenmeye çalışayım. Ayrıca Almanya'da bir tanıdığım var eğer uygun bir laptop bulabilirsem dediğiniz gibi de yapabilirim. Çok teşekkürler ilginiz için. Son bir sorum daha olacak. Eğer tercih fırsatınız olsa 11. Nesil Intel mi yoksa AMD Ryzen 9 mu tercih ederdiniz?

Amazon çok fazla bir masraf koymadı ama Gümrük Vergisi ne kadar olur Türkiye'ye girişinde onu bilmiyorum. Yine de dediğiniz gibi yapıp uluslararası garantisinin olup olmadığını öğrenmeye çalışayım. Ayrıca Almanya'da bir tanıdığım var eğer uygun bir laptop bulabilirsem dediğiniz gibi de yapabilirim. Çok teşekkürler ilginiz için. Son bir sorum daha olacak. Eğer tercih fırsatınız olsa 11. Nesil Intel mi yoksa AMD Ryzen 9 mu tercih ederdiniz?
Ben de laptop alacağım ve açıkçası ryzenları bekliyorum. Legion 5 pro gelecek. İntellerin daha tam optimize olmadığını duydum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ayrıca amazon koyduğu masrafla gümrüğü kendisi ödüyor siz ayrı vergi ödemiyorsunuz diye biliyorum. Yalnız 1500dolar üstüyse bir iki pürüz çıkıyor galiba ama tam hakim değilim o kısma.

Ryzen 9 çok daha iyi, alırken amazon sana vergisini gösteriyor ve oraya ödüyorsunuz yani gümrükte falan tekrar vergi falan vermiyorsunuz, ürünün garantisi olmasa bile amazon size 2 yıl garanti veriyor eğer ürüne bir şey olursa yenisini veya para iadesini veriyor. Amazon bu konuda canınızı sıkmaz merak etmeyin, ben artık her şeyi yurt dışından alıyorum neredeyse.

Ryzen 9 çok daha iyi, alırken Amazon sana vergisini gösteriyor ve oraya ödüyorsunuz yani gümrükte falan tekrar vergi falan vermiyorsunuz, ürünün garantisi olmasa bile Amazon size 2 yıl garanti veriyor eğer ürüne bir şey olursa yenisini veya para iadesini veriyor. Amazon bu konuda canınızı sıkmaz merak etmeyin, ben artık her şeyi yurt dışından alıyorum neredeyse.

Ürünü iade etmek istediğinizde veya bakıma götürmek istediğnizde nasıl yapıyorsunuz?
İngilizce klavyeyi nasıl çözüyorsnuz?

Ürünü iade etmek istediğinizde veya bakıma götürmek istediğnizde nasıl yapıyorsunuz?
İngilizce klavyeyi nasıl çözüyorsnuz?
Bakıma götürmek isterseniz yurt dışına değil yurt içindeki servis ile iletişime geçmeniz gerekiyor, bazı markalar uluslar arası garanti verdiği için ücretsiz bakım yapabilirler ama bakım yapmak zor değil sizde yapabilirsiniz. İade etmek istediğiniz zaman standart size kod veriyorlar sizde kargoya verip iade ediyorsunuz sadece yurt dışı olduğu için işlem biraz uzun sürebilir. İngilizce klavye konusunda klavyeyi Windows üzerinden Türkçe yapınca zaten tuşların yerini ezberlemişsinizdir işaretli yerlere basarak yazabilirsiniz, eğer kafanız karışırsa işaretlerin üstüne kağıt parçası gibi bir şey yapıştırıp yazarsınız.
@LikeCastle Bu arada 21 Haziranda amazonda çok fena indirimler olacak güzel laptoplar indirime girer muhtemelen takip edin bence.

Bakıma götürmek isterseniz yurt dışına değil yurt içindeki servis ile iletişime geçmeniz gerekiyor, bazı markalar uluslar arası garanti verdiği için ücretsiz bakım yapabilirler ama bakım yapmak zor değil sizde yapabilirsiniz. İade etmek istediğiniz zaman standart size kod veriyorlar sizde kargoya verip iade ediyorsunuz sadece yurt dışı olduğu için işlem biraz uzun sürebilir. İngilizce klavye konusunda klavyeyi Windows üzerinden Türkçe yapınca zaten tuşların yerini ezberlemişsinizdir işaretli yerlere basarak yazabilirsiniz, eğer kafanız karışırsa işaretlerin üstüne kağıt parçası gibi bir şey yapıştırıp yazarsınız.
@LikeCastle bu arada 21 Haziran'da Amazon'da çok fena indirimler olacak güzel laptoplar indirime girer muhtemelen takip edin bence.

Bir MSI laptop sipariş verdim fiyatı uygun diye ama açmayı düşünmüyorum eğer daha uygun bir şey yakalarsam iade edip onu alacağım yoksa elimdekiyle devam edeceğim :)
herkes 21'ini bekliyor zaten, burada 40 tane konu açılacaktır :)

Geri
Yukarı