18.000 TL bütçeyle sistem toplama

Daha fazla  
Merhaba herkese.

18.000 TL bütçe ile sistem toplamayı düşünüyorum. Fakat hangi ekran kartı, hangi anakart, hangi işlemci diye araştırırken kafam yandı. Şöyle bir kombinasyon oluşturuldum en sonunda ama parçaların uyumluluğundan tam emin değilim. Bir göz atıp değerlendirirseniz çok sevinirim var ise önerilerinizi dinlemek isterim :)

AMD Ryzen 5 5600X - ASUS GeForce Dual RTX 3060 V2 OC 12 GB - ASUS TUF Gaming B550M-E 4866MHz(OC) soket AM4 DDR RGB M.2 mATX anakart - Adata XPG Spectrix D41 TUF RGB 8 GB (2X8.) DDR4 3200 MHz CL16 RAM - Kingston 1TB NV2 NVMe PCI-e 4.0 okuma 3500 MB-yazma 2100 MB M.2 SSD (SNV2S/1000G) - FSP Hyper H3 -550 80+ Pro 550W PSU...

Not: Sistem gaminggentr'de ultima-3060 isimli cihaz, işlemci, anakart ve SSD'yi ben değiştirdim toplamda 17.740 TL.

Parçalar uyumlu, bu tarz sitelerden sistem özelleştirirken uyumsuz parça seçmenize izin verilmiyor zaten.

Şu sistemide düşünebilirsiniz. Dün siparişini verdim bekliyorum.
açıkçası ekran kartı olarak Nvidia tercihimdir, bir zamanlar radeon ile biraz sorun yaşamıştım .

Parçalar uyumlu, bu tarz sitelerden sistem özelleştirirken uyumsuz parça seçmenize izin verilmiyor zaten.
Bileşenlerin performans dengesi konusunda tereddütteyim, herhangi birinin diğerine yetersiz kalması gibi bir durum yaşarmıyım darboğaz vs. gibi ?

Bileşenlerin performans dengesi konusunda tereddütteyim, herhangi birinin diğerine yetersiz kalması gibi bir durum yaşarmıyım darboğaz vs. gibi ?
Hayır darboğaz yaşamazsınız. İşlemciniz fazlasıyla yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı