18.000 TL laptop önerisi

Bütçe
18.000
Merhaba okul ve oyun için pil ömrü uzun olabilecek Gaming laptop arıyorum. Bütçem 18.000. oynayacağım oyunlar Sims, GTA V, ETS 2, Valorant tarzı oyunlar. Önerilerinizi bekliyorum.

Bütçeniz varsa 3060'lı bir laptop almanızı öneririm malum 3050 ve 3050 Ti'lar VRAM'den ötürü beklendiği gibi performanslı değiller. Bunu saf güç anlamında diyorum DLSS diyecekler için.

Daha para verebilecek bir bilgisayar önerisi sunarsanız daha iyi olur. Önerilen bütün laptoplara bakıyorum kimisinin işlemcisi pil ömrüne göre uygun değil (11. nesil Intel işlemci), kimisinin bellekleri yetersiz (8 GB), kimisinin de fiyatını asla hak etmeyen bir ekran kartı (RTX 3050). Ki bana sorarsanız RTX 3060 altındaki bir kart laptop için alınmamalı ama maalesef fiyatlar uçtuğu için olabilecek en optimum laptoplardan birini önermek istedim. Söylenen bütçeye yakın.

İşlemci gücü daha az önemliyse ekran kartı gücüne daha çok ihtiyacınız varsa; https://www.hepsiburada.com/acer-ni...5-p-HBCV00000I8S7S?url_src=and-product-detail bu da olabilir.

Zeyphrus pil ömrü olarak gayet iyi ve RAM'de sonradan eklenebilir, victusda aynı şekilde herne kadar zeyphrus kadar sunmasada idare eder bir pil ömrü var. O cihaza 19k vermek saçma geliyor gene de.

Acer Nitro 5 çok ısınmaz mı? Ve ağır
Çok ısınacağını sanmıyorum gerekirse testlerine bakabilirsiniz, özellikle intel olan işlemcilerin ısındığını duydum ancak ağırlık konusunda haklısınız. Bütçe biraz sıkıntı. :/

Zeyphrus pil ömrü olarak gayet iyi ve RAM'de sonradan eklenebilir, victusda aynı şekilde herne kadar zeyphrus kadar sunmasada idare eder bir pil ömrü var. O cihaza 19k vermek saçma geliyor gene de.
Doğru söylüyorsunuz ama özellikle pil ömrü isteniyorsa o laptop'un AMD olan versiyonları tercih edilmedi. Pile önem veriliyorsa Intel tavsiye etmiyorum.

Evet AMD versiyonları daha fazla pil ömrü sunuyor genel olarak ama performans olarak da geri kalıyorlar biraz normal olarak.

Evet AMD versiyonları daha fazla pil ömrü sunuyor genel olarak ama performans olarak da geri kalıyorlar biraz normal olarak.
Günlük hayatta o kadar da fark eden bir fark olmadığı için (benim için en azında), fazladan pil ömrüne feda edilebilecek bir performans kaybı olarak görüyorum.

30dklil pil ömrü bile önemli sayılır benim için amd'ye yönelmeliyim anladığım kadarıyla.

Sıcaklık testlerini izledim 75-80 dereceleri klavyede elimde hisseder miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı