18.000 TL'ye 5600X'li PC toplama

Bütçe
18000
Hocam ekstra alana ihtiyacım var video çekeceğim için yüklü miktarda yere ihtiyacım var onun yerine 1TB SSD mi alsam acaba?

Hocam baktım fakat SSD'yi neden NVMe yapmadınız?

Kingston nv 1 yapabilirsiniz hocam onun fiyatı iyiymiş.

Dostlar hepsini okudum ve kararım şuanlık şöyle bir sistem gibi gözüküyor ;

Sizce bir sorunu var mı anakartla alakalı olsun işte darboğazlar olsun bir sorun çıkartır mı? Ayrıca bu sisteme ekstra depolama eklemeyi çok istiyorum benim için cidden önemli HDD çok ses çıkarır diyenler var onun yerine bir 500 TL daha ekleyip 500GB SATA SSD eklesem sistemde bir performans düşüklüğü vb. yaratır mı?

Dostlar hepsini okudum ve kararım şu anlık şöyle bir sistem gibi gözüküyor;

Sizce bir sorunu var mı anakartla alakalı olsun işte darboğazlar olsun bir sorun çıkartır mı? Ayrıca bu sisteme ekstra depolama eklemeyi çok istiyorum benim için cidden önemli HDD çok ses çıkarır diyenler var onun yerine bir 500 TL daha ekleyip 500GB SATA SSD eklesem sistemde bir performans düşüklüğü vb. yaratır mı?

Hiçbir darboğaz performans düşüklüğü sorunu olmaz.

HDD alabilirsiniz hocam.
Bakıldığı zaman 500 GB hdd alırsam 582 TL fiyat biçilmiş onun yanında 500 GB SATA SSD ise yine o civarlarda bir rakama denk geliyor bir NVMe bir SATA ssd sistemde problem yaratır mı veya SATA'nın performans katkısı olur mu? İncehesap'ta malesef uygun 1TB HDD yok 1500 tl fiyat biçilmiş yazma okuma hızıyla ilgili bu nedenle 1TB bütçeyi aşıyor.

Bakıldığı zaman 500 GB hdd alırsam 582 TL fiyat biçilmiş onun yanında 500 GB SATA SSD ise yine o civarlarda bir rakama denk geliyor bir NVMe bir SATA ssd sistemde problem yaratır mı veya SATA'nın performans katkısı olur mu? İncehesap'ta malesef uygun 1TB HDD yok 1500 tl fiyat biçilmiş yazma okuma hızıyla ilgili bu nedenle 1TB bütçeyi aşıyor.
Farklı bir yerden alabilirsiniz hocam HDD' yi.

Farklı bir yerden alabilirsiniz hocam HDD' yi.
Öyle yapacağım hocam bu gidişle teşekkür ederim yardımcı olan herkese sanırım kasayı kararlaştırdım.

@messinicocugu kral merhabalar sistem aşağıdaki gibi olacak kararı vermiştik fakat bir konuda aklıma soru takıldı SSD alacağım normali Adata Legend 700 fakat bunun okuma hızı 2000 yazma hızı 1600 iken +36 TL daha verip Team MP33 Pro okuma hızı 2400 yazma hızı 2000 olan SSD'yi almak daha mantıklı değil mi? Kalite farkı tarzı bir şey mi var? Sıkıntı çıkar mı? Kalite farkı olursa zaten WD Green en iyisi diye biliyorum aralarından ne düşünüyorsun??

Bu arada sistem son olarak bu şekilde duruyor sence nasıl son kez incelersen sevinirim.

Son düzenleme:
Öyle yapacağım hocam bu gidişle teşekkür ederim yardımcı olan herkese sanırım kasayı kararlaştırdım.

@messinicocugu kral merhaba sistem aşağıdaki gibi olacak kararı vermiştik fakat bir konuda aklıma soru takıldı SSD alacağım normali Adata Legend 700 fakat bunun okuma hızı 2000 yazma hızı 1600 iken +36 TL daha verip Team MP33 Pro okuma hızı 2400 yazma hızı 2000 olan SSD'yi almak daha mantıklı değil mi? Kalite farkı tarzı bir şey mi var? Sıkıntı çıkar mı? Kalite farkı olursa zaten WD Green en iyisi diye biliyorum aralarından ne düşünüyorsun?

Bu arada sistem son olarak bu şekilde duruyor sence nasıl son kez incelersen sevinirim.

Evet Team alsan daha iyi olur.

Geri
Yukarı