18.000 TL'ye RTX 3060 Ti ve R5 5600X sistem alınır mı?

Bütçe
18.000

Seasonic focus gx 650W 80+Gold, bendeki model bu ekran kartım 3060 Ti ve üstüne basa basa 600W önerilen demişler, yani bu bana yetiyor. PC'ye ileride yeni bileşenler takma durumunuz olacaksa bunun 750W modeli her şekilde işinizi görecektir, aslında bana sorarsanız bu da her işinizi görecektir. 10 yıl garantili, 80+ Gold sertifikalı bir PSU ve inanılmaz derecede sessiz. Yine bir yerde okumuştum, yüksek Watt bronz ya da düşük kalite alacağınıza, daha düşük Watt fakat kaliteli ve Gold alın diyorlardı. Aldığınız bileşenlerin hepsi pahalı, dolar malum. Bence PSU'da ucuza kaçmayın, imkanları biraz zorlayın derim.

Edit: Okuduğumu bahsettiğim kaynak: Is a high wattage PSU good or unnecessary for the future? burada çözüm olarak işaretlenen cevap.

Öneriniz için teşekkürler. Sistemi çalıştırmak ve kısa süre idare etmek için 4 güvenlikli shorkoon PSU'yu aldık. En kısa sürede bende sistemi Seasonic focus serisine geçirmeyi planlıyorum geçici olarak bütçede sorun yaşamamak için böyle aldık kısa zaman içerisinde yükseltme yapacağız cevaplarınız için teşekkürler.

Kasa+PSU Cooler Master MB511 yapın, RAM Crucial Ballistix 8x2 3000 MHz yapın, SSD A2000 500 GB yapın. Anakart isterseniz B550M-VDH yapın ama ben olsam normal alıp satardım o anakartı daha güzel B550 A-Pro gibi ATX standartında bir anakart alırdım.
Soğutucu bunu alın. Kendiniz takın.
Monitör bunu alın. C24G1 alınmaz. Kullanım amacınıza göre 24GN600-B' ye de bakabilirsiniz, çok rekabetçi oyun oynuyorsanız.

Kasa+PSU Cooler Master MB511 yapın, RAM Crucial Ballistix 8x2 3000 MHz yapın, SSD A2000 500 GB yapın. Anakart isterseniz B550M-VDH yapın ama ben olsam normal alıp satardım o anakartı daha güzel B550 A-PRO gibi ATX standartında bir anakart alırdım.
Monitör bunu alın. C24G1 alınmaz. Kullanım amacınıza göre 24GN600-B'ye de bakabilirsiniz, çok rekabetçi oyun oynuyorsanız.

Biz sistemi aldıkda neden alınmaz? Kendim birebir daha önce kullandım ve gayet güzeldi.
Kasa+PSU Cooler Master MB511 yapın, RAM Crucial Ballistix 8x2 3000 MHz yapın, SSD A2000 500 GB yapın. Anakart isterseniz B550M-VDH yapın ama ben olsam normal alıp satardım o anakartı daha güzel B550 A-PRO gibi ATX standartında bir anakart alırdım.
Monitör bunu alın. C24G1 alınmaz. Kullanım amacınıza göre 24GN600-B'ye de bakabilirsiniz, çok rekabetçi oyun oynuyorsanız.

Ve biz attığınız sistemi alacaktık stoğu bitmişti bekledikçede genel olarak zarara girdik ve dün akşam sipariş ettik. :(

Daha iyileri var. Görünce C24G1'e kötü dersiniz ayrıca ghosting ve smearing sorunu var C24G1'de. Ayrıca eski bir monitör.

Anlıyorum fakat biz sipariş ettik ve maalesef biraz geç geldiniz buralara gibi.
Biz aynı sistemi aldık 3600 RAM'le ve MSI Gaming Z Trio kartla aldık ortalama 1000TL pahalıya geldi ama sanırım her şerde bir hayır vardır mining olarak bu kart daha serin çalışacak hayırlısı şimdiye kadar hiç en ucuzunu kaçırmadım bu da ilkiymiş bir dahaki sefere artık.

Daha iyileri var. Görünce C24G1'e kötü dersiniz ayrıca ghosting ve smearing sorunu var C24G1'de. Ayrıca eski bir monitör.

Bu monitör öneriniz için teşekkürler çok daha iyi bir monitörmüş.
Bunu almaya karar verdik ekranı sipariş etmemiştik.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı