18.000 TL'ye telefon önerisi

centrumboss

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, genel kullanım için bir telefon arıyorum. Telefonu zorlayan tarzda oyunlar oynamıyorum. Ara sıra basit oyunlar oynuyorum. Kamerası düzgün olsun. Sizce bu 4 telefondan en mantıklısı hangisi? Daha bilindik bir marka olduğu için S21FE'ye daha yakınım. Realme'nin kamerasının köşede olması estetik durmadığı için pek ısınamadım ona.
Honor 90 vs Realme GT2 vs S21FE vs Poco F5.

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-02_214150506.png
    resim_2023-12-02_214150506.png
    311,8 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Bir yıldan uzun süredir S21 FE kullanıyorum, size deneyimlerimi paylaşayım.
Genel olarak fiyatının karşılığını veren bir telefon gün ışığında arka ve ön kameraları güzel iş yapıyor gece çekimi olarak o kadar memnun değilim ama gece moduyla güzel işler yapıyor.
Performans olarak yeterli seviyede ekran kullanımı açısından adaptif yenileme olmaması bir eksiklik gibi görünebilir ama komut ayarlayıp telefonu mesela YouTube'da kullanırken 60 Hz'e otomatik geçirebilirsiniz güzel bir çözüm oluyor.
Şarj tek sıkıntısı telefon 24 saati çıkaramıyor şarj rutinim yok o yüzden ama sabah tam şarjla güne başlarsan akşam 9-10'a kadar idare ediyor. Genel olarak memnunum.

Bir yıldan uzun süredir S21 FE kullanıyorum, size deneyimlerimi paylaşayım.
Genel olarak fiyatının karşılığını veren bir telefon gün ışığında arka ve ön kameraları güzel iş yapıyor gece çekimi olarak o kadar memnun değilim ama gece moduyla güzel işler yapıyor.
Performans olarak yeterli seviyede ekran kullanımı açısından adaptif yenileme olmaması bir eksiklik gibi görünebilir ama komut ayarlayıp telefonu mesela YouTube'da kullanırken 60 Hz'e otomatik geçirebilirsiniz güzel bir çözüm oluyor.
Şarj tek sıkıntısı telefon 24 saati çıkaramıyor şarj rutinim yok o yüzden ama sabah tam şarjla güne başlarsan akşam 9-10'a kadar idare ediyor. Genel olarak memnunum.
Anladım çok teşekkür ederim. Genelde çantamda powerbank taşırım, gün içinde lazım oluyor işim gereği. Şarj konusu benim için pek dert değil. S21 FE alacağım.

Arkadaşlar, genel kullanım için bir telefon arıyorum. Telefonu zorlayan tarzda oyunlar oynamıyorum. Ara sıra basit oyunlar oynuyorum. Kamerası düzgün olsun. Sizce bu 4 telefondan en mantıklısı hangisi? Daha bilindik bir marka olduğu için S21FE'ye daha yakınım. Realme'nin kamerasının köşede olması estetik durmadığı için pek ısınamadım ona.
Honor 90 vs Realme GT2 vs S21FE vs Poco F5.
Kendine ait bir telefonun var mı şuan?

Honor 90’ı eleyin, overall bir cihaz değil. Kamera düzgün olsun yazmışsınız fakat ne kadar düzgün? Kullanım amacınızı belirtirseniz daha uygun bir öneri yapabiliriz.

Realme GT2 kullanıyorum günlük kullanım için bataryası Full şarj da 7,8 saat verir ben 95 20 şarj kullanıyorum 5.30 6 saat ekran süresi alıyorum.
Ekran kalitesi gayet güzel.
Arayüz akıcı.
Ana arka kamera gayet yeterli gündüz seviyesinde gece ise tatmin edici.
Yazılım stabilize iyi herhangi bug veyahut hata karşılaşmadım.
Günlük kullanımda ısı yok yüksek kullanımda (rander oyun vb) 42 derece sıcaklık değeri vardır lakin korkulacak durum yok iyi dağıtıyor ve çabuk soğuyor.
Yaklaşık 37dakika da 0'dan 100 şarj olur ki bu mükemmeldir eğer bütçeniz artarsa 21 TL S23 FE önerebilirim.

S21 FE arayüz kalitesini ve zenginliği ve güncelleme ve yazılım sözü iddialı.
Kamera konusunda iyi bir iş çıkarıyor lakin batarya ve ve şarj konusunda geliştirilmeli ama günü çıkarır.

POCO F5 tamamen işlemci ve oyun odaklı arayüz her kullanıcı hitap etmez lakin yeni ufak değişiklikler ile Hyper OS geliyor biraz daha hafifliyeceğini düşünüyorum verilere bakarsak.
Not: Burada cihazı ne için alıyorsunuz günlük kullanımda bu 4 cihaz işinizi görür lakin anlık kamera ve tasarım, ek olarak bol güncelleme bakımından Samsung tabii ki servis ağını da unutmamak gerekiyor yeni zamanda A55 POCO X6 vb orta segment cihazları gelecektir Samsung A55 daha güçlü işlemci iyileştirilmiş kamera ile gelir ve fiyatı 16 17 civarı olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı