18 bin TL sessiz laptop önerisi

NeoZet001

Kilopat
Merhaba, ben bayağıdır laptop piyasasını takip etmiyorum mühendislik için bir PC alacağım ama neredeyse bütün laptoplar AMD işlemcili olmuş. 13-18 k seviyesinde laptop alacağım benim için tasarımın kaba olmaması önemli ısınmaması sessiz olması önemli.

• R7 6800h.
  • Ryzen 7-5800HS
  • Ryzen 5 6600h.
  • 12.nesil corei5 12500h.
  • Ryzen 5 5600h.
  • 11.nesil Core i5.

Şimdi bu tarz işlemciler var dediğim gibi mühendislik için alacağım ama çok da abartı olmasına gerek yok çok ısınmasın doğal olarak ısı mevzusu girince seste giriyor. Kütüphanede uzay mekiği kaldırmak istemiyorum ısı ve sessizlik için AMD mi? Intel mi ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam ses sorunu için marka seçiminin önemli olduğunu düşünüyorum. mesela Monster kullanan arkadaşlarımın bilgisayarları egzoz gibi ses çıkarıyor. Aynı işlemciyi kullanan üst seviye markalarda böyle ses sorunu yaşanmıyor.

Sessizlik ve pil performansı için:
Çok da önemli değilse:
Not: Bütçe artarsa üsttekinin Ti modelini de alabilirsiniz.

Lenovo'nun Ryzen 5000 seri işlemcili modelleri de işini görebilir.

Bu bilgisayarlarda fan olmadığını duydum alev topuna döner sanırsam.

Sessizlik ve pil performansı için:
Çok da önemli değilse:
Not: Bütçe artarsa üsttekinin Ti modelini de alabilirsiniz.

Üsttekini herkes öneriyor ama bana sanki kötü gibi geliyor 14inch ekran küçük kasa AMD işlemci çok ısınır gibi geliyor ve hiç inceleme videosu yok.

AMD işlemciler hakkında ne düiünüyosunuz AMD mi Intel mi?
Bunlar nasıldır hangisi daha iyidir?

Üsttekini herkes öneriyor ama bana sanki kötü gibi geliyor 14inch ekran küçük kasa AMD işlemci çok ısınır gibi geliyor ve hiç inceleme videosu yok.

M1 laptop ısınmaz. M1 çok ısı yaratmıyor. Zephyrus'lar kötü değil ROG serisinden soğutma için sıvı metal kullanıyor. O yüzden ısınma sorunu olmaz.

6800h model diğer modelden çok daha güçlü ama ikisi de fan sesi yapabilir. Eğer gerçekten fan sesi istemiyorsanız Zephyrus ama programdan falan kısarım derseniz attığınız 6800h modeli alabilirsiniz.

Geri
Yukarı