18 bin TL'ye 5600X sistem iyi midir?

yagizUnal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3-4 gün önce Qp'den şöyle bir konfigürasyon yapmıştım, bugün baktım sistem siteden kalkmış.

11.png

Şimdi tekrardan bir konfigürasyon yaptım ve bir an önce almak istiyorum çünkü sistemler hemen bitiyor ve hevesim kursağımda kalıyor.
Özet olarak RTX 3060 ve R5 5600X ikilisi ile birlikte hazır bir sistem almak istiyorum zaten malum ekran kartlarını tek bulmak zor.
Anakart ve kasada tercihim ATX olacak, ileride upgrade yapmaya müsait olsun istiyorum.
Şöyle bir sistem yaptım, bu sistem sizce bu fiyat bandında iyi midir yoksa başka tavsiyelere de açığım, ancak maksimum 18.500TL bütçem var.
Bir önceki sistemde 2K'lık bütçe açığı bırakmıştım monitör için ama artık o da bittiği için gözü kararttım :D ama daha uygun sistemlere de hayır demem.
Şimdiden teşekkürler.

1619546158728.png

Son düzenleyen: Moderatör:
3060 ile TI arasında o kadar fark var mı acaba? Attığınız sistem güzel ama uzun vadede yine cpu soğutucu almam gerekecek ve anakartta 2933mhz'e kadar destekliyor yanlış bilmiyorsam. Ben o 2. sistemde daha soğutması vs ferah bir sistem kurmaya çalıştım ama parçaları hep internetten gördüğüm yorumlara göre seçtim. Kısacası uzun vadede pc ısınmasın ve upgrade'e daha yatkın olması açısından mantıklı değil mi?

Zaten attığım sistemde CPU soğutucu var stok soğutucu değil.

3060 ile Ti arasında o kadar fark var mı acaba? Attığınız sistem güzel ama uzun vadede yine CPU soğutucu almam gerekecek ve anakartta 2933MHz'e kadar destekliyor yanlış bilmiyorsam. Ben o 2. sistemde daha soğutması vs ferah bir sistem kurmaya çalıştım ama parçaları hep internetten gördüğüm yorumlara göre seçtim. Kısacası uzun vadede PC ısınmasın ve Upgrade'e daha yatkın olması açısından mantıklı değil mi?

Geri
Yukarı