18 bin TL'ye laptop mu almak mantıklı masaüstü mü?

Peki bir de laptop önerisi verir misiniz ikisi arasında seçim yapacağım

Teşekkürler hocam bide laptop önerisi verebilirmisin yani ailem laptop almamı daha çok istiyor ikisi arasından seçim yapacağm
Laptop olarak en mantıklısını @Artoria Pendragon hocam önerir.

Hocam 3050 ile 3050Ti arasındaki farklar nelerdir

Bide bne bunu buldum buda iyi gibi

Merhaba. Ben yakın zamanda bilgisayar almayı düşünüyorum ama laptop mu alsam masaüstü mü bilemedim. Laptop favorim şu an ama gene de sizlere sormak istedim. Bütçem maksimum 17-18k. Oyun odaklı almayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

İhtiyacınıza göre genelde evde iseniz masaüstü diyorsanız ben kafeye kütüphaneye falan gidiyorum çalışıyorum aynı zamanda oyun oynuyorum geziyorum vs laptop tabii ki de.

Peki bir de laptop önerisi verir misiniz ikisi arasında seçim yapacağım

Teşekkürler hocam bide laptop önerisi verebilirmisin yani ailem laptop almamı daha çok istiyor ikisi arasından seçim yapacağm
Benimde ailem laptop almamda ısrarcı ama masaüstü alacağım. Laptop piyasasını takip etmediğim için laptop tavsiye edemem.

i310100F yerine 5 5600'lü sistem toplanır o paraya.
Blade dual sistemini al.

Dostum sık sık evden ayrılıyorsan ve uzak kalıyorsan laptop almalısın fakat evde durabiliyorsan masaüstünden şaşma. Ben mesela ilçede çalışıyorum, ikisini de aldım.😆

Dediğim gibi 18.

Peki sistem toplasam ekran kartı önerin nedir ya? Ben işlemci olarak i3 10100F yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bütçemin büyük kosmını ekran kartına yatırmayı düşünüyorum.

Hocam şahsen o kadar para vermişken işlemciyi o kadar ölü almanızı önermem ben 3 sene önce Ryzen 3100 GTX 1650S sistem toplamıştım. AAA oyunlar hariçi Online oyunlar veya assettoda mod falan yaparsanız işlemci gerçekten önemli. Size tavsiyem 6 çekirdek 12 threadlik bir işlemci almanız. Ekran kartı tarafında zatrn bütçeniz fazla 4 GB VRAM almazsınız da olur da düşünürseniz sakın almayın artık 4 GB VRAM yetersiz. RAM olarak minimum 16 GB. SSD alsanız iyi olur.

Merhaba. Ben yakın zamanda bilgisayar almayı düşünüyorum ama laptop mu alsam masaüstü mü bilemedim. Laptop favorim şu an ama gene de sizlere sormak istedim. Bütçem maksimum 17-18k. Oyun odaklı almayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Hocam oyun odaklı alıyorsanız tartışmasız masaüstü aksini iddia eden bişey bilmiyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı