18 bin TL'ye laptop mu almak mantıklı masaüstü mü?

Masaüstü al üniye gideceğin zaman orta yollu bi laptop alırsın yada 3k ya 2. El bi laptop alabilirsin oyun ve render dışında hertürlü işini görür oyun için laptop önermem arıza yapma ihtimali yüksek ve bi arızada yarı laptop parası masraf çıkar

Merhaba. Ben yakın zamanda bilgisayar almayı düşünüyorum ama laptop mu alsam masaüstü mü bilemedim. Laptop favorim şu an ama gene de sizlere sormak istedim. Bütçem maksimum 17-18k. Oyun odaklı almayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Dostum kesinlikle masaüstü bende üniversite okuyorum bu yüzden laptop alıp pişman oldum hem masaüstü çok daha uzun ömürlü bu önemli bir fark ondan ayrı bahsettiğin bütçeye
Şu iki pc arasında gidip geliyorsun
İ5 -16ram-4Gb ekran kartı (3050 veya 1650)
Ryzen 5 5600 16gb ram 3060 12 gb
Yani performans farkı 2 katından fazla Cs-go oynicaksan birinde 200 fps oynicaksın 90 derece sıcaklık bütün oyuncu laptopları 80-90 dereceyi görür kimse boş yapmasın abartmıyorum diğerinde 800 fps kadar çıkacak oyun sen 400 e sabitlicek ilerde istediğin parçaları zorlanmadan değiştirebileceksin.
Yani uzun lafın kısası sen laptop diyen dükencileri takma al masaüstünü pişman olma

İlla laptop alacam dersen bende var okutacak bir enayi arıyorum uyguna satim sana
İ7 10750h
16gb ram
240 ssd 1tb hdd
Gtx1650 4gb

Merhaba. Ben yakın zamanda bilgisayar almayı düşünüyorum ama laptop mu alsam masaüstü mü bilemedim. Laptop favorim şu an ama gene de sizlere sormak istedim. Bütçem maksimum 17-18k. Oyun odaklı almayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Sakin laptop alma tabii ki ayrıyeten okul vs için taşima yapmayacaksan bunun dişinda pişman olursun.

Hiçbiri.
Bütçe az artarsa :
Artmazsa monitör olarak bu alınabilir :
Ben gigabyte monitörün 2. modelini öneririm alınacaksa aynı fiyat daha yeni model ayrıca 180 hz oluyor.

Peki bir de laptop önerisi verir misiniz ikisi arasında seçim yapacağım

Teşekkürler hocam bide laptop önerisi verebilirmisin yani ailem laptop almamı daha çok istiyor ikisi arasından seçim yapacağm
Laptop fazla ısınıyor ve tüm parçaları değiştirilemiyor haberin olsun alırken ve hep fişe takılı oynaman lazım,yatakta kucağına alıp oynarken dahada fazla ısınıyor önceden laptop kullanıyordum.

Ben gigabyte monitörün 2. modelini öneririm alınacaksa aynı fiyat daha yeni model ayrıca 180 hz oluyor.
İndirime girmeden önce ilk versiyonu önermiştim, masaüstü alınacaksa 2. versiyonu tercih edilebilir.

İndirime girmeden önce ilk versiyonu önermiştim, masaüstü alınacaksa 2. versiyonu tercih edilebilir.
Aynen hocam indirimdeyken bu monitör alınmalı bu fiyat bandında en iyisi benim düşüncem.

Daha birkaç gün önce 15k limit ile Full sistem dizdim. Şahsen masaüstü tavsiye ederim. Laptop pratik olmasına rağmen masaüstü kadar tat vermiyor.

Ryzen 5 5500

B450M anakart

ASUS dual RTX 3060 12 GB OC (11 ay garantili 2. El 5K fiyat)

16 GB RAM 8x2

1 TB M.2 SSD 3400/sn (2. El)

2 TB HDD (2 el kullanılmamış)

650W Power ve bir oyuncu kasası toplam 1500TL. Açılmamış (2. El) aldım

Klavye ve fare 500TL vatandan
23inç 1920x1080p 60 Hz monitor 1000TL (2.el)

14.4K ya sistem bu şekilde yapabildim. Bütçem yetseydi bazı şeyleri 0 alırdım. Yine de çok iyi oldu. Pişman değilim

Hocam kusura bakmayın ama yıllardır aynı muhabbet dönüyor. Çok basit cevabı var. Bilgisayarınızı işiniz veya eğitiminiz dolayısıyla parkta, bahçede, cafede kullanmak ve fiyatına göre ortalama bir performans istiyorsanız laptop alırsınız. Ben tamamen evden çalışıcam, oyun oynayacağım diyor ve verdiğiniz fiyat için iyi bir performans istiyorsanız masaüstü alırsınız. Yani bu durumu tanımadığınız insanlar değil yine en iyi siz bilirsiniz...

Daha birkaç gün önce 15k limit ile Full sistem dizdim. Şahsen masaüstü tavsiye ederim. Laptop pratik olmasına rağmen masaüstü kadar tat vermiyor.

Ryzen 5 5500

B450M anakart

ASUS dual RTX 3060 12 GB OC (11 ay garantili 2. El 5K fiyat)

16 GB RAM 8x2

1 TB M.2 SSD 3400/sn (2. El)

2 TB HDD (2 el kullanılmamış)

650W Power ve bir oyuncu kasası toplam 1500TL. Açılmamış (2. El) aldım

Klavye ve fare 500TL vatandan
23inç 1920x1080p 60 Hz monitor 1000TL (2.el)

14.4K ya sistem bu şekilde yapabildim. Bütçem yetseydi bazı şeyleri 0 alırdım. Yine de çok iyi oldu. Pişman değilim
Hocam sen o sistemi boşuna almış oluyorsun 60 hz ekranla.Keşke daha iyi alsaydın 3060 alıp 60 hz alınca bir anlamı kalmıyor çünkü.

Geri
Yukarı