18 bin TL'ye laptop önerisi

Bütçe
18000
@Aslan Mert
Lenovonun soğutması nasıl bilmiyorum. Acer'inki iyi.
Acer'de 12. nesil, Lenovo'da 11. nesil işlemci var.
11. nesil işlemcilerle 12. nesil işlemciler arasında ciddi fark var.
11. nesil i5 ler 4 çekirdekli iken 12. nesil işlemciler 8 çekirdekli.

RTX3050 ile RTX3050Tİ arasında yanlış hatırlamıyorsam sadece %5 civarında FPS farkı oluyor.
Yukarıdaki laptoplar hakkında konuşacak olursak 3050 işlemci farkı/desteği nedeniyle 3050Tİ den daha az FPS vereceğini sanmam. Kesin birşey diyemiycem.

@655432 ben de burada gördüm, video açabilirsiniz zaman işaretli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
anladığım kadarı ile sunucu en çok sizin de yukarıda paylaştığınız Amazon'un 20 bin liralık 12450H - 3050'sini bütçe artıyorsa yine yukardıa paylaştığınız 22.500'liralık 3050 Ti modelini tavsiye ediyor. Arada da benim attığıma değinmiş. Genel olarak videoda sizin şu yukarıda attığınız 20k ve 22.5k olan modeli tavsiye ediliyor.

@655432 ben de burada gördüm, video açabilirsiniz zaman işaretli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
anladığım kadarı ile sunucu en çok sizin de yukarıda paylaştığınız Amazon'un 20 bin liralık 12450H - 3050'sini bütçe artıyorsa yine yukardıa paylaştığınız 22.500'liralık 3050 Ti modelini tavsiye ediyor. Arada da benim attığıma değinmiş. Genel olarak videoda sizin şu yukarıda attığınız 20k ve 22.5k olan modeli tavsiye ediliyor.
İyi bulmuşsun. Cuk oturmuş konuya.
Videoda geçtiği için hatırladım genelde pek dikkat edilmeyen bir husus olsa da ACER NITRO'lara SATA3 SSD takılabiliyor olması da benim açından ciddi bir extra özellik.
Toplamda 3 tane sabit disk takılabiliyor. İki adet M2 bir adet SATA (2,5 inç)

NOT: Yanlış hatırlamıyorsam en son çıkan ACER NITRO'larda bu özellik kaldırıldı ve SATA SSD takılamıyor. İki adet M2 SSD takılıyor.

Son düzenleme:
Lenovo Ideapad G3 de radara alınabilir. İşlemci gücü Ryzen 5 5600H'ın daha ötesinde. Bende de 5600H var bu arada. Performansından memnunum, i5 12450H çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı