18 bin TL'ye laptop önerisi

Daha uyguna var.

Linkini attığım Casper'ı istemiştim Trendyol'da iptal ettim iki link atmışsınız hangisini almalıyım sizce.

Neden iptal ettiniz, ben beğendim o laptopu. Başka alternatif varsa ben de bakayım:

Üstte bu linki atılmıştı işlemcisi ve kartı daha iyiymiş ben pek anlamam laptoplardan sizde kendisine hak vermiştiniz en son.

Üstte bu linki atılmıştı işlemcisi ve kartı daha iyiymiş ben pek anlamam laptoplardan sizde kendisine hak vermiştiniz en son.
İşlemci iyi fakat ram ve ssd düşük. Ben işlemci noktasında hak veriyorum halen. Ama ektradan masraf çıkacak Ram ve ssd almak için.

Ekran kartı 2 GB fena değil fakat eğer yüksek donanimli oyun vb şey oynamayacaksanız 8 GB win 11 kurulu bir pc için sıkıntı. SSD de az zaten.

Ben sizin ilk attığınız linkteki laptobu almayı düşünüyorum. Ama ben de bir konu açacağım.

Saf işlemci gücü isterseniz Lenovo, ekran kartı da olsun arada grafik gerektirecek işler olur derseniz HP.

Güçlü olsun istiyorum depolamaya falan çok ihtiyacım yok Lenovo daha uygun hem teşekkür ederim hocam

İşlemci iyi fakat RAM ve SSD düşük. Ben işlemci noktasında hak veriyorum halen. Ama ektradan masraf çıkacak RAM ve SSD almak için.

Ekran kartı 2 GB fena değil fakat eğer yüksek donanimli oyun vb şey oynamayacaksanız 8 GB Windows 11 kurulu bir PC için sıkıntı. SSD de az zaten.

Ben sizin ilk attığınız linkteki laptopu almayı düşünüyorum. Ama ben de bir konu açacağım.

SSD yeter de RAM arasında çok fark var 4 katı RAM çok önemli midir?

Güçlü olsun istiyorum depolamaya falan çok ihtiyacım yok Lenovo daha uygun hem teşekkür ederim hocam

SSD yeter de RAM arasında çok fark var 4 katı RAM çok önemli midir?
SSD bugün yeterli diyebilirsin ama ileride SSD fiyatlarını da göz önüne alınca sana ekstra maaliyet çıkacak. Ram ve SDD benim için önemli çünkü ben projelerimi çalıştırmak için sanal windows kuracağım laptopa Vmware ile.

Haliyle kişinin kullanımına göre değişiyor. Örneğin ben çok ISO dosyası indirip depolarım, windows üzerinde NTLite ile çalışmalar yaparım.

Turist rehberiyim birçok PDF belgesel, video vs bulunduracağım için tamamen kişinin kullanımına bağlı bu işler.

Şimdiden hayırlı olsun :)

Geri
Yukarı