18 cm el için Razer Basilisk X HyperSpeed fare alınır mı?

Siz olaylara her zaman böyle tozpembe mi bakarsınız? :)

Mesela aldınız, 1 sene oldu, arızalandı, gitti garantiye. O arada üretimi bitti, kur arttı, stok yok, iade.

Siz aldınız 100 TL, şimdi olmuş 200 TL. Parayı aldınız ama bir bardak da soğuk su ile verilir. 😄
İlk mesajında değişim dedin ama iade demedin. Mouse gibi bir üründe değişim yapılması en mantıklısıdır bence hala. Enflasyondan dolayı iade işimize gelmiyor ama bu tamamen yerel distribütörlerin kurnazlığı olarak karşımıza çıkıyor son yıllarda, değişim yapmak işlerine gelmiyor çünkü. Ama bu her firmada böyle oluyor neredeyse, bu mouse özelinde bir problem değil gibi, bir tek yazılım kısmı kısmen bu ürüne ait gibi zira yazılım bütün Razer ürünlerini ilgilendiriyor bu ürünü de ilgilendirdiği gibi.

Üretimi biten ürünü nasıl değiştiriyor? Tamiri olan ürünü tamir edebiliyorlar, kaç tane ürün kurtardık öyle... Dediğim gibi berbat bir synapse yazılımı, kronik arızalı ürünler... Fikrimi belirttim, isteyen Razer alır, ben almam.

Üretimi biten ürünü nasıl değiştiriyor? Tamiri olan ürünü tamir edebiliyorlar, kaç tane ürün kurtardık öyle... Dediğim gibi berbat bir synapse yazılımı, kronik arızalı ürünler... Fikrimi belirttim, isteyen Razer alır, ben almam.
Ürün özelinde bir problem belirtebilsen seni anlamaya çalışırım ama böyle anlasamayiz ki. Sana göre yazılım problemli tamam mesela. Her markanin kronik arızalı ürünü olabilir, bu mouse kronik arızalı bir ürün mü mesela, öyleyse bilmek isterim. Açıkçası ben ürünün kendinden kaynaklı arızalarda değişimi daha mantıklı buluyorum, tamir pek sevmem. Duruma göre stok yoksa muadil ürün vermeleri daha mantıklı ki bir çok markada globale ulaşınca değişim alinabiliyor ama distribütörlere ulaşınca hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. Bu malesef genel ülkenin problemi. Ona bakacak olsak elektronik bir tek cihaz almamamiz lazım. Kısacası ürün hakkında bilgi sahibi değilseniz konuyu uzatmayalım.

Razer Viper kullanıyorum, o yüzden bilgi sahibiyim. Bir de orijinal Goliathus'um var da o servislik ürün değil, ondan memnunum. Razer için kronik arızalı ürün (bazen biz arıza desek de servisler kabul etmiyor) çoktur, testlere bakın. LOD sorunları, sensör sorunları, onboard bellek olmaması (bazı ürünlerde) korkunç derecede kaynak tüketen yazılımı vs. saymak yeterli olabilir. Çok fare değiştirdim, Logitechler, Corsairler, Zowieler, Microsoftlar, A4 Techler vs. Ama Razer alınca iş değişti.

"Muadil ürün vermeleri gerekir", işte sorun orada.

Geri
Yukarı