18 yaş altı banka hesabı önerisi

Herhangi bir ebeveynin ile İş Bankası şubelerine gidip İlk İmza Hesabı açtırabilirsin.

+'Lar
Döviz hesabı açılabiliyor. (eur, USD, gbp, altın vs.)
Paranı vadeli hesapta tutabiliyorsun. (minimum 5000TL)
Kısa vadeli borçlanma fonlarına yatırım yapabilirsin.
Papara, ininal gibi "banka" olmayan şirketlere göre daha resmi ve daha fazla işlem yapabiliyorsun.
Banka kartı adresine gönderiliyor.

-'Ler
Sadece bankada vereceğin IBAN'lara para gönderebiliyorsun. Ben denemek için Papara'dan kendime 2000TL atmıştım, geri atamadığım için halen banka hesabında 🤦‍♂️ (ama isteyen herkes IBAN'ına para gönderebiliyor.)
Reşit bireyler için açılan hesaplara göre yapabileceğin işlemler bayağı sınırlı.

İlk Imza'yı önerme nedenim döviz işlemleri yapılabilmesi ve belirttiğim gibi Papara, ininal gibi seçeneklerden D iş bnakasına girdiğimde.

Hocam İş Bankası'nın internet sitesinde "Yatırım hesabı açarak paranı değerlendirmeye başlayabilirsin. (para piyasası fonu, kısa vadeli borçlanma araçları fonu gibi anında nakde dönüşebilen yatırım fonlarını alıp satabilirsin.)" yazıyor. Borsa hesabı açabiliyor muyum?

18 yaş altı dövz alma işi çok sıkıntılı. Ben de denedim ama bulamadım, banakdan çocuk hesabı gibi şeyler açtırmak gerekiyor. En azından kart olarak isterseniz Papara veya hadi öneririm.

Hocam döviz almak için değil de elimde bir miktar nakit döviz var onları bankaya aktarmam gerekiyor.

Hocam İş Bankası'nın internet sitesinde "Yatırım hesabı açarak paranı değerlendirmeye başlayabilirsin. (para piyasası fonu, kısa vadeli borçlanma araçları fonu gibi anında nakde dönüşebilen yatırım fonlarını alıp satabilirsin.)" yazıyor. Borsa hesabı açabiliyor muyum?
Ben 2-3 hafta önce İş Bankası'nın borsa uygulamasına girmeye çalışmıştım ancak hesap sahibi reşit olmadığından giriş yapılmıyordu. Ailenin bilgileriyle Midas'a üye olup kendi hesabındaki parayı harcayabilirsin.

Hocam döviz almak için değil de elimde bir miktar nakit döviz var onları bankaya aktarmam gerekiyor.
Yine İlk İmza hesabı açtırırken bankadan nakit dövizi hesap açtırtıp yatırabiliyorsun.

Neyini beğenmediniz sizinkini beğenmeme sebebim Papara'da doviz yok ininalde var haksız haksız iş yapmayın.
Ben sadece alışveriş yapayım yeter için kullanıyorum hocam. Ayrıca biraz daha kibar konuşursanız mutluluk duyarım.

Hocam Papara hesabım var fakat döviz işlemlerini gerçekleştirebilmek için 18 yaş istiyor.
Orasını bilmem hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı